Mamy 9294 aktualnych szkoleń oraz 5255 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

5 błędów elearningu - case study

Rzadko zdarza mi się poświęcić tyle uwagi opisowi szkolenia i jego warstwie reklamowej, ale takiego case'a dawno nie widziałem. Znane logotypy, ładna strona, zatrudniony ekspert, modna forma video, ale określenie tego, co zobaczyłem masakrą, to nazwanie Blitzkriegu tournee Hitlera po Europie.

1. Używanie specjalistycznego języka

Szkolenie elearningowe jest przeważnie dla ludzi. Nie widziałem jeszcze psa uczącego się online, chociaż z pewnością byłby hitem youtube'a. Wspomniana oferta szkoleniowa dotyczy planowania i rozliczania czasu pracy. Na pierwszy rzut oka, przyda się ono każdemu pracującemu, który ma ochotę się uczyć. Jednak wcale tak nie jest bo :

...szkolenie dotyczy planowania i rozliczania czasu pracy wszystkich grup pracowniczych, z wykorzystaniem stanowisk SN, PIP oraz MPiPS.

Po przeczytaniu tego poczułem się po prostu głupi. Miało być przecież o planowaniu czasu pracy, a nie o cynie (Sn), technologii obraz w obrazie (PiP), amerykańskiej żandarmerii wojskowej (MP), czy Photoshopie (PS). Rozumiem, że dla autorów tekstu (copywriter-a tam chyba nie było w zespole) zna wszystkie te skróty i nie musiałby, tak jak ja, googlować ich znaczenia.

Moim zdaniem takie podanie tekstu sprawia, że jestem głupszy niż byłem i daje mi do zrozumienia, że to szkolenie nie jest dla mnie. Zapewne jego zawartość jest 10 razy bardziej specjalistyczna, skomplikowana i niedostępna...

Więcej na blogu Piotra Peszko http://blog.2edu.pl/2010/12/5-bedow-elearnigu-case-study.html


Data publikacji: 2010-12-08
Strony: 1

Mimo ułatwień firmy nie szkolą pracowników, Techniki NLP, czyli jak skutecznie wpływać na innych?, Młodzież kontra Internet - raport z badania., Od nauki języka rośnie mózg, Rozwiązania IT dla jednostek szkolnictwa wyższego”. ,