Mamy 8504 aktualnych szkoleń oraz 5280 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Asystentka = Profesjonalizm!

Nie ma nic bardziej błędnego od założenia, że asystentką, popularnie nazywaną sekretarką może zostać każdy, gdyż jej praca nie wymaga zbyt wielkich kompetencji. Tymczasem okazuje się, że na asystentce spoczywa niemałe zadanie!


Profesjonalna asystentka – zadania

Aby firma budowała miała mocną pozycję, sekretarka powinna wykonywać swoje obowiązki skrupulatnie. Uczestnicząc w czasie kursów internetowych dowiemy się, jakie zadania posiada. Spośród najważniejszych czynności warto skupić się na samodzielnym prowadzeniu sekretariatu, w szczególności: opracowaniu korespondencji w zakresie administracyjno-gospodarczym,   przepisywaniu korespondencji i sprawozdań zleconych przez szefa,   gromadzeniu dokumentacji czy przyjmowaniu, wysyłaniu i rejestrowaniu poczty. Reszta czynności takich jak zaopatrywanie biura w wszelakie materiały, przygotowywanie zebrań i konferencji również stanowi zakres jej obowiązków. Wymieniać można by tak bez końca. Świadczy to o wysokiej gamie umiejętności, które będzie musiała posiadać i dużej elastyczności. Podczas kursów online wirtualni trenerzy informują, że nie musimy spełniać wszystkich zadań zleconych przez szefa niemieszczących się w zakresie naszych obowiązków. Jeśli pojawi się tego typu problem, należy być właśnie elastycznym i znaleźć złoty środek.

Profesjonalna asystentka – ciągły rozwój

Nawet w przypadku, gdy obecnie nie planujemy zmiany pracy, a pozycja sekretarki w naszej firmie nam odpowiada, nigdy nie możemy być pewni, czy w ciągu najbliższych lat nie będziemy dążyć do lepszej pracy. Rozwój osobisty to jedna z rzeczy, w którą warto inwestować, bo bez wątpienia zaprocentuje w przyszłości. Wszelkie próby samorealizacji powinny skończyć się sukcesem na polu zawodowym. Starajmy się panować nad emocjami, bo stres to najgorszy z możliwych doradców! Aby stać się lepszą asystentką zapiszmy się na kurs języka obcego w formie tradycyjnej lub przy braku czasu, na szkolenie internetowe. Planujmy zadania szefa w notatniku, sprawiajmy wrażenie niezastąpionych, ale nie zarozumiałych, gdyż nikt nie jest nieomylny.  A przede wszystkim czerpmy satysfakcje ze swojej pracy, bo tylko pasja rozwija, a brak zainteresowania zabija chęć do pracy.

Źródło: kurs internetowy z certyfikatem „Profesjonalna asystentka NetAkademia.pl”

NetAkademia.pl
DOTACJE NA INNOWACJE

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju RegionalnegoData publikacji: 2013-05-14
Strony: 1

Dyplom dobrej uczelni to za mało, by pracować , Uniwersytet Trzeciego Wieku na Politechnice Łódzkiej rozpoczyna czwarty rok działalności, Wyniki badania Diagnoza Potencjału „Innowacje 2009”, Tworzą gry, by zdobyć potrzebną im wiedzę, Warsztat. Prawa autorskie w zawodzie trenera.,