Mamy 9107 aktualnych szkoleń oraz 5271 firm szkoleniowych. Dziś dodano 29 szkoleń.

Autoprezentacja jako droga do sukcesu

Autoprezentacja to nic innego jak umiejętne sprzedawanie siebie czy swoich pomysłów i doskonałe narzędzie komunikacji biznesowej.

Zaprezentuj siebie!

To, w jaki sposób prezentujesz się, niezależnie czy jest to pełna publiczność czy kilkoro słuchaczy, może mieć kluczowe znaczenie dla twojego sukcesu. Posiadanie dobrych umiejętności prezentacyjnych zarówno w biznesie jak i życiu prywatnym jest newralgiczne. Są to najważniejsze umiejętności w życiu człowieka.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z szansy, jaką dają kursy na stronach Netakademia.pl, utracone możliwości biznesowe i poczucie bezradności w swojej karierze będą mogły odejść do przeszłości. Musisz wierzyć w to, że za każdym razem, gdy wygłaszasz prezentacje, masz szansę wspiąć się na wyższy szczebel. Dotyczy to zarówno kariery, życia prywatnego czy towarzyskiego.

Recepta na dobrą prezentacje

Dobra autoprezentacja składa się z paru podstawowych punktów. Jeśli poznasz je i nauczysz się je wykorzystywać, szanse na twój sukces będą na wyciągnięcie ręki. Najważniejsze to wygłaszanie prezentacji w taki sposób, aby stworzyć historię. Następnie należy umiejętnie wplatać w nią głównie priorytety danej społeczności. Zdobędziemy dzięki temu jej przychylność. Pobudzenie odbiorców, generowanie emocji dla konkretnych idei, produktów lub funkcji zapewniają im niezapomniane przeżycia. Dzięki temu twoja prezentacja będzie na długo przez nich zapamiętana.

Musisz także zdawać sobie sprawę z tego, że wygrywa ten, kto umie wzbudzać emocje. Aby osiągnąć pełen sukces i lepiej zaprezentować siebie i swoją ofertę a jednocześnie poprawić swoje wpływy w firmie lub z klientami, to powinieneś zrozumieć to, że robisz to wszystko dla siebie, a nie dla innych. 

Poprzez swoją pracę realizujesz swój potencjał, aby stać się bardziej skutecznym komunikatorem. Zauważ, że ludzie używają autoprezentacji strategii w celu zwiększenia ich samooceny, a czyniąc to, opierają się na normach. Rodzi się pytanie o celowość i możliwość zakresu ich działań. Największym błędem, z jakiego niestety często ludzie nie zdają sobie sprawy to brak panowania nad emocjami słuchaczy. Tak wykształcił się termin neurolingwistycznych autoprezentacji. Stanowią one klucz do sprzedania produktu, podwyższenia statusu społecznego oraz nabrania respektu do ciebie przez określone społeczeństwo, w którym się obracasz i w którym chcesz zaistnieć.

Źródło: kurs internetowy z certyfikatem „Autoprezentacja” NetAkademia.pl

NetAkademia.pl

DOTACJE NA INNOWACJE

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


Data publikacji: 2013-04-29
Strony: 1

"Opłaca się szkolić starszych pracowników", Szkoła przyszłości , 14 września startuje Nyski Festiwal Nauki, Kształcenie wyższe w ocenie dyrektorów personalnych, Młodzi Przedsiębiorczy w stolicy ,