Mamy 9294 aktualnych szkoleń oraz 5255 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Bezpłatne dyżury doradcy zawodowego online

Jakich specjalistów poszukują aktualnie przedsiębiorstwa? Co zrobić, by dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak szybko awansować? Już wkrótce te i inne pytania będzie można zadać doradcy zawodowemu, który dwa razy w tygodniu będzie pełnił dyżur na portalu Edustacja.pl.

Z bezpłatnych porad będzie mógł skorzystać praktycznie każdy - zarówno osoby bezrobotne, jak i pracujące, a także studenci i uczniowie szkół średnich, zastanawiający się nad tym, jaką ścieżkę kariery wybrać dla siebie.

Sprawdź PLAN DYŻURÓW do końca roku!

- Zdecydowaliśmy się na uruchomienie doradztwa zawodowego online na naszym portalu z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że takie same konsultacje prowadziliśmy w ramach realizowanego przez naszą firmę projektu unijnego i cieszyły się sporym zainteresowaniem Wielkopolan. Teraz chcemy dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców - mówi Karolina Kotkowska, kierownik ds. marketingu i PR w poznańskiej firmie Edustacja.pl. I dodaje: - Drugim powodem jest fakt, że doradztwo zawodowe online jest po prostu wygodne. Wiele osób przyznaje, że chciałoby skorzystać z takiej porady, ale na co dzień nie mają na to czasu bądź obawiają się kosztów związanych z profesjonalną konsultacją. My gwarantujemy ją bezpłatnie.
Dyżury będą się odbywać dwa razy w tygodniu, począwszy od 19 października - zarówno w godzinach przedpołudniowych, popołudniowych jak i wieczornych - tak, aby każdy mógł porozmawiać z doradcą w dogodnym dla siebie czasie. Dokładny harmonogram już wkrótce pojawi się na stronie www.edustacja.pl. Łącznie odbędzie się blisko 140 godzin konsultacji.

Przeprowadzenie wirtualnych dyżurów będzie możliwe dzięki specjalnemu oprogramowaniu zainstalowanemu zarówno na komputerze doradcy, jak i na stronie www.edustacja.pl. Po wejściu na portal wystarczy kliknąć na widoczną na stronie ikonkę informującą o tym, że doradca jest dostępny. Dzięki temu, że rozmowa jest prowadzona na czacie - nikt poza doradcą i osobą, której porada jest udzielana nie widzi jej treści, przez co doradztwo ma charakter indywidualny, anonimowy i przebiega z zachowaniem wszelkich zasad prywatności.

O co można pytać doradcę? Praktycznie o wszystko, co wiąże się z rozwojem zawodowym i zdobywaniem nowych kwalifikacji, ale też o to, jak stać się bardziej asertywnym względem szefa czy co zrobić gdy w pracy pojawia się np. mobbing. - Na takie dyżury zgłaszają się często osoby, które bezskutecznie poszukują pracy i są już tym zniechęcone. Wówczas wspólnie analizujemy wszystkie podjęte przez te osoby działania, czytamy wysyłane przez nie aplikacje i staramy się zdiagnozować przyczyny takiej sytuacji - tłumaczy Lucyna Weroniczak, pedagog, socjoterapeutka, trener II stopnia, jedna z doradczyń zawodowych, która będzie udzielać porad online. Weroniczak dodaje: - Na doradztwo zgłaszają się również ludzie, którzy mają pomysł na siebie, na nowy biznes, ale nie wiedzą jak go urzeczywistnić. My staramy się im w tym pomóc.

źródło: Edustacja.pl


Data publikacji: 2010-10-15
Strony: 1

Co łączy Leonarda da Vinci i Coca-Colę?, Równa płaca za równą pracę, Nowy zawód drugą szansą , Dąbrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczyna rekrutację, 140 mln zł na edukację zawodową,