Mamy 9775 aktualnych szkoleń oraz 5247 firm szkoleniowych. Dziś dodano 4 szkoleń.

Blogi uczą pisać

Z badań często wyłania się obraz współczesnego ucznia, który już w szkole podstawowej ma kłopoty z pisaniem i czytaniem, pomimo, iż powszechnie dostępne są narzędzia, które pisanie i czytanie rozwijają. Mówi się, że komputery (gry) i internet (serwisy społecznościowe) są głównymi winowajcami tego stanu rzeczy. Może powinniśmy lepiej wykorzystać proste narzędzia z sieci?

Niedawno publikowaliśmy badania Biblioteki Narodowej poświęcone czytelnictwu książek. Stan czytelnictwa wśród osób uczących się według autorów raportu nie jest zadowalający. 33% uczniów powyżej 15 roku życia podało, że w ciągu roku nie przeczytało żadnej książki, a 27%, że nie przeczytało w ciągu miesiąca tekstu dłuższego niż trzy strony. "Im dalej tym gorzej. Licealiści czytają mniej od gimnazjalistów, a studenci - mniej od licealistów." - zauważył Tomasz Makowskiz Biblioteki Narodowej. Wydaje mi się, że czytanie książek, to tylko jedna strona medalu.

Więcej na: Edunews.pl


Data publikacji: 2011-03-07
Strony: 1

MBA inwestycją w rozwój? Nie zawsze i nie dla wszystkich , Szkoły nie szkolą pracowników, ale wykształcenie i tak się opłaca, Pracownicy 50+ , Kurs robienia prezentów, "Pierwszy krok we własny biznes" w Wielkopolsce,