Mamy 9202 aktualnych szkoleń oraz 5269 firm szkoleniowych. Dziś dodano 6 szkoleń.

By szybko zaspokoić głód wiedzy

Udostępnianie klientowi wybranego szkolenia e-learningowego tuż po jego zakupie, bez konieczności oczekiwania na realizację zamówienia? Już wkrótce z takiego ułatwienia będą mogli skorzystać klienci wirtualnego sklepu Edustacja.pl.

Edustacja.pl to jedyny w Polsce sklep internetowy, sprzedający kursy e-learningowe firm szkoleniowych z całego kraju. Do tej pory po dokonaniu płatności klient musiał czekać, nawet i kilka dni do momentu, w którym mógł korzystać z kursu. Problemem był bowiem brak kompatybilności posiadanych przez właściciela sklepu i partnerów platform e-learningowych. - Takie utrudnienia wynikały m.in. z tego, że wszystkie czynności związane z realizacją zamówienia były wykonywane ręcznie - zarówno przez pracowników sklepu jak i firmy szkoleniowej, która wyprodukowała dany kurs. Oczywiście w godzinach ich pracy. Jeśli więc ktoś spontanicznie zapragnął wiedzy w piątkowy wieczór, to i tak musiał czekać na dostęp do szkolenia do poniedziałku - tłumaczy Karolina Kotkowska, z firmy Edustacja.pl, kierownik projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.2 - Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B.

Dzięki integracji funkcjonującego obecnie systemu e-commerce z systemami dostawców szkoleń nastąpi m.in. automatyzacja i zwiększenie liczby dokonywanych aktywacji szkoleń. Po opłaceniu szkolenia, klient będzie miał dostęp do niego, praktycznie od razu, przez 24 godziny na dobę.

Zadowolenie klienta, który nie będzie musiał czekać na dostęp do wybranego szkolenia i z dużym prawdopodobieństwem w przyszłości wybierze szkolenie tej samej firmy, to jedno, ale na wdrożeniu tego systemu skorzystają przede wszystkim pracownicy samych firm - producentów e-kursów.

- Dzięki nowemu systemowi zostanie wyeliminowana konieczność ręcznego wprowadzania danych a także ograniczeń i błędów spowodowanych czynnikiem ludzkim. Oprócz tego, nastąpi znaczne usprawnienie systemu wymiany danych raportowych i statystycznych , co usprawni i zautomatyzuje proces rozliczeń między partnerami - mówi Mateusz Michalski, administrator wdrażąnego systemu. I dodaje: - Przekazywane dane będą odpowiednikami tradycyjnych dokumentów handlowych, takich jak zamówienie, faktura czy oferta. Minimalizacja obiegu dokumentów papierowych spowoduje z kolei odciążenie pracowników współpracujących ze sobą firm.

Z udogodnień przygotowywanych przez firmę Edustacja.pl będą mogły na razie korzystać tylko firmy, które dysponują własnymi platformami e-learningowymi. - Do współpracy zapraszamy także te przedsiębiorstwa, które do tej pory nie korzystały ze naszego sklepu. Integracja z systemem pozwoli im bowiem szybko poszerzyć rynek zbytu o popularny wśród internautów portal - przekonuje Kotkowska.

 

Projekt współfinansowany przez Unię E europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

źródło: Edustacja.pl


Data publikacji: 2010-08-19
Strony: 1

"Postaw na rozwój" - bezpłatny projekt unijny., Trzy kluczowe kompetencje skutecznego inwestora, Dydaktyk musi być pasjonatem, Jakich zmian potrzebujemy?, Mózg zawsze pyta, dlaczego ma się czegoś uczyć,