Mamy 8504 aktualnych szkoleń oraz 5280 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Czy już w 2012 roku nastąpi koniec świata rynku szkoleń dofinansowywanych?

Wiele mówi się o końcu świata, który ma nastąpić w 2012 roku. W tym czasie rynek szkoleń spodziewa się własnej apokalipsy, związanej z wygasającymi środkami unijnymi. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat nastrojów panujących w branży szkoleniowej, wystarczy wziąć udział w badaniu „EFS - End of Financial Support. Przyszłość rynku szkoleń w Polsce" (http://hrp.com.pl/End_of_Financial_Support.php) przygotowanym przez firmę doradczą HRP.

W przeszłości trudno było wyobrazić sobie prężnie działającą firmę, która oferuje darmowe lub symbolicznie płatne usługi. Obecnie na takich zasadach działa nie jedno, lecz 7 tysięcy przedsiębiorstw z branży szkoleniowej, która w 2010 roku została zasilona kilkoma miliardami złotych ze środków unijnych. Niestety najatrakcyjniejsze dotacje z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zostały rozdysponowane, co budzi niepokój o losy rynku szkoleniowego w Polsce.

Mając na uwadze niepewną przyszłość sektora szkoleniowego w naszym kraju, firma doradcza HRP przygotowała, trwające od 28 czerwca do 31 lipca 2011, badanie „EFS - End of Financial Support. Przyszłość rynku szkoleń w Polsce". Dzięki badaniu do rąk polskich firm szkoleniowych, przedsiębiorców i trenerów wpłynie raport, obrazujący nastroje panujące na rynku szkoleń w związku z wygasającym programowaniem. W raporcie zostaną poruszone zagadnienia dotyczące kształtowania się jakości i cen usług szkoleniowych po 2012 roku. Wiedza w nim zawarta ułatwi menedżerom podejmowanie ważnych decyzji w ustalaniu nowej polityki w obszarze HR.

Badanie skierowane jest do firm szkoleniowych, które wraz z wygasaniem unijnych projektów mogą zacząć znikać z rynku z powodu problemów finansowych. Kolejną grupę docelową przedsięwzięcia stanowią przedsiębiorstwa, które przez ostatnie lata przyzwyczaiły się do taniego szkolenia kadr. Już wkrótce będą musiały inwestować w ich rozwój własne pieniądze. Nie sposób zapomnieć również o 10 tysiącach trenerów, którzy w związku z kurczeniem się rynku szkoleniowego mogą pozostać bez zatrudnienia.

Pamiętamy lata 2007-2008, kiedy skończyło się finansowanie z Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich i Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego, a Program Operacyjny Kapitał Ludzki startował z ponad rocznym opóźnieniem. Tak potężny kryzys zaskoczył branżę szkoleniową i doradczą. Wiele firm upadło, trenerzy stracili pracę. Nie chcemy, aby sytuacja się powtórzyła, bo jej oddziaływanie będzie tym razem zdecydowanie silniejsze. Nasze badanie ma pomóc przygotować się przedsiębiorcom i firmom szkoleniowym na nadchodzącą przerwę w programowaniu ¬- mówi Małgorzata Czernecka, Menedżer Projektu z firmy HRP.

Aby otrzymać bezpłatny raport, ułatwiający zajęcie stanowiska wobec przepowiedni końca świata szkoleń dofinansowywanych w 2012 roku, wystarczy wziąć udział w badaniu "EFS - End of Fiancial Support. Przyszłość rynku szkoleń w Polsce" i poświęcić 5 minut na wypełnienie ankiety: http://hrp.com.pl/End_of_Financial_Support.php

Więcej informacji na stronie www.hrp.com.pl

Kontakt:

Kamila Majchrzycka
Specjalista ds. PR
e-mail: kmajchrzycka@hrp.com.pl

Żródło: HRP


Data publikacji: 2011-06-29
Strony: 1

Ostatnia edycja "Szkoły Przedsiębiorczości UJ" czeka na chętnych, Projekt Eduscience - naukowcy zaszczepiają dzieciom pasję badawczą, Angielski w biznesie, czy warto znać?, Obrona tytułu – trudny egzamin czy tylko formalność?, Dla rozwoju Polski najważniejsza jest edukacja,