Mamy 9247 aktualnych szkoleń oraz 5266 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

E-learning dla "Michałków"

Do napisania tego tekstu skłonił mnie dzisiejszy artykuł opublikowany w Rzepie. Szumnie nazwany "Uczeń pisze wirtualną klasówkę" porusza bardzo ważny temat wprowadzenia regulacji prawnych.

Całość tekstu sprowadza się generalnie do jednego zdania: Ministerstwo Edukacji Narodowej pracuje nad nowelizacją ustawy o systemie oświaty która ureguluje prawnie edukację online i myślę, że bardziej adekwatnym tytułem byłoby: Lepszy rydz, niż nic.

Osobiście nic nie mam (już) do instytucji MEN, ale czytając zamieszczone poniżej zdanie - wyrwane z kontekstu, ale znamienne - które znajduje swoją kontynuację w opinii Pani posłanki to myślę, że cała inicjatywa sprowadzi się do znanego wszystkim: Chcieliśmy dobrze - wyszło jak zawsze.

Cytat znamienny
Wkrótce jednak polskie szkoły i ich uczniowie dostaną szansę na podobne udogodnienia.

Szanowni dziennikarze Rz. Uczniowie nie dostaną szansy na udogodnienia, to ustawa o szkolnictwie wyjdzie z "ciemnych wieków" i legislacyjnego nieudacznictwa, czy niedbalstwa, sam nie wiem jak to określić. Uczniowie już bardzo efektywnie korzystają z internetu do nauki, a nauczyciele uczą online (wystarczy spojrzeć na dane megapanelu dotyczące popularności serwisów edukacyjnych). Wspomniana zmiana to jedynie delikatne wysunięcie ręki z nocnika, ale przejdźmy dalej...

Więcej na: www.blog.2edu.pl


Data publikacji: 2011-01-26
Strony: 1

Prof. ekonomii z USA: u nas studenci płacą, więc wymagają , Nowe media w oświacie , Dzień Kobiet Sukcesu, Tajemnice nauki na plaży w Gdańsku, Zawodowe postanowienia noworoczne,