Mamy 9369 aktualnych szkoleń oraz 5251 firm szkoleniowych. Dziś dodano 4 szkoleń.

E-państwo zwiększa zainteresowanie internetem

Aplikacje i rozwiązania informatyczne ułatwiające kontakt z instytucjami państwowymi i samorządowymi mogą zwiększyć zainteresowanie internetem.

Pośród gospodarstw domowych, które nie mają dostępu do internetu, 45 proc. jako przyczynę podaje brak takiej potrzeby - zauważa firma doradcza A.T. Kearney. Oznacza to, że jeśli pojawi się taka potrzeba, to przynajmniej w części tych gospodarstw pojawi się internet.

Trwa spór, czy e-administracja, czyli ulokowanie w sieci usług i procedur, które załatwia się w okienku w urzędzie, może być takim generatorem potrzeb. Eksperyment ze zniesieniem tzw. e-podpisu z kwalifikowanym certyfikatem przy składaniu PIT drogą elektroniczną zaowocował tym, że w ten sposób spłynęło w tym roku 89 tys. zeznań. Rok wcześniej, gdy e-podpis był konieczny, złożono w ten sposób 101 PIT-ów. Ci, którzy twierdzą, że to sukces, zauważają, że bez podpisu PIT można było składać tylko przez trzy tygodnie.

- Przykład Częstochowy, gdzie jest e-urząd, pokazuje, że obywatele z niego korzystają - mówi GP Krzysztof Król, wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji...

Czytaj więcej...

 


Data publikacji: 2009-06-18
Strony: 1

Wydajemy więcej na naukę, Wspierają Rozwój Oświaty, aby nie szkolić do bezrobocia, Szkolenia gwarantujące sukces w 2012, Skorzystaj z bezpłatnego kursu online „Reklama w e-biznesie”, Co to jest Edukacja globalna,