Mamy 9382 aktualnych szkoleń oraz 5251 firm szkoleniowych. Dziś dodano 6 szkoleń.

E-ruralnet, czyli Lifelong Learning na odległość.

E-ruralnet jest projektem współfinansowanym przez Komisję Europejską w ramach Programu Lifelong Learning. Celem E-ruralnet jest zbudowanie europejskiej sieci na rzecz promocji kształcenia ustawicznego na odległość, wspieranego nowoczesnymi technologiami informacyjnymi.

Realizatorzy projektu E-ruralnet monitorują stan zaawansowania i możliwości nauczania na odległość (e-learningu) na obszarach wiejskich Estonii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Portugalii, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch. Rezultatem tych działań jest baza dobrych praktyk oraz innowacyjnych produktów i usług z zakresu e-learningu. Na stronie projektu umieściliśmy również studia przypadków, pochodzące z badań empirycznych diagnozujących rynek zawodowych szkoleń na odległość w każdym z 11 krajów uczestniczących w projekcie. Obecnie trwają badania uczestników zawodowych kursów na odległość oraz osób, które nigdy nie korzystały z tej formy edukacji.

Jeśli chcą Państwo pomóc w realizacji badań serdecznie zapraszamy na stronę projektu http://www.prismanet.gr/eruralnet/pl/project_background.php i w zakładce „kwestionariusze" wybór odpowiedniej dla siebie ankiety. Jesteśmy wdzięczni za Państwa odpowiedzi!

W ramach projektu pracujemy także nad przyjazną dla użytkownika komputerową grą dydaktyczną, mającą pomóc wszystkim zainteresowanym e-learningem w poznaniu jego specyfiki oraz w określeniu własnych potrzeb edukacyjnych. Gra jest dostępna w języku angielskim, ale wkrótce powstanie wersja polska. Zapraszamy do sprawdzania na stronie www.e-ruralnet.eu, gdzie znajdą Państwo bardziej szczegółowe informacje o projekcie.

Pragnąc zachęcić do współpracy wszystkie instytucje oferujące kształcenie na odległość, przedstawicieli małych, średnich i mikroprzedsiębiorstw, pracowników trzeciego sektora działającego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, lokalnych polityków, decydentów i działaczy społecznych organizujemy 11 spotkań o charakterze warsztatowym, które odbędą się w każdym z krajów uczestniczących w projekcie. W Polsce spotkanie będzie miało miejsce 3 marca 2011 roku. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa!

Organizatorami spotkania są badacze z Zakładu Socjologii Obszarów Wiejskich Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołąja Kopernika. UMK jest partnerem projektu ze strony polskiej i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania. Prosimy o kontakt na adres: pokorska@stud.umk.pl


Data publikacji: 2010-11-23
Strony: 1

Nowa edukacja medialna w społeczeństwie ryzyka i katastrof, Savoir vivre w biznesie, Jak zainwestować w sprawdzony biznes?, Kariera profesjonalisty, Odpracowanie szkolenia możliwe tylko na podstawie umowy,