Mamy 9242 aktualnych szkoleń oraz 5268 firm szkoleniowych. Dziś dodano 3 szkoleń.

EduCamp wstrząśnięty niezmieszany

Pod hasłem: "Edukacja Nauka Biznes" 14 ekspertów prezentowało swoje projekty, pomysły, rozwiązania i wyniki badań próbując nawiązać dialog pomiędzy filarami funkcjonowania współczesnego świata. Wystąpienia w Sali Agory śledziło około 200 uczestników oraz widzowie eksperymentalnie uruchomionej transmisji online. Muszę przyznać, że z mojego punktu widzenia warszawski EduCamp wpisuję na listę o nazwie: Sukces.

Ogromną satysfakcję daje mi to, że nawet pomimo zmiany formy i miejsca spotkanie przyciągnęło większą niż w Krakowie grupę entuzjastów. Po krakowskich doświadczeniach czułem na sobie lekką presję i chciałem zorganizować jeszcze lepsze spotkanie. Między innymi dlatego zaprosiłem do współpracy Grzegorza Pytkowskiego, a co za tym idzie Fundację Instytut Nowoczesnej Edukacji.

Pracując nad warszawską edycją podjęliśmy wspólną decyzję o tym, aby spróbować integracji ze środowiskami, których na krakowskiej imprezie brakowało. Idąc na kompromis i poświęcając formę barcampu na rzecz konferencji podjęliśmy próbę zetknięcia ze sobą ludzi edukacji, biznesu i nauki.

Wszystkim uczestnikom, pomagającym, występującym i wspierającym, a także partnetom i sponsorom chcę bardzo podziękować i zaprosić do uczestnictwa w kolejnej, tym razem Łódzkiej edycji, którą planujemy na połowę czerwca 2011.

Samokrytyka

Oczywiście świadomy jestem też tego, co należy zmienić i wszystkim, którzy dzielą się ze mną swoimi wrażeniami bardzo za nie dziękuje, bo sprawiają one, że wiem co zmienić, co zrobić inaczej i lepiej.

Postanowienia na kolejny educamp:

  • Mniej wystąpień, a więcej czasu na dyskusje.
  • Powrót do formy barcampu i Pecha Kucha.
  • Dłuższe przerwy.

Próba powrotu do zasady: Jeśli jesteś sponsorem, może nie musisz występować.

Planujemy również wzbogacić dzień, w którym odbywa się educamp dodatkowymi warsztatami dotyczącymi nowoczesnej edukacji, ale w tej chwili nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów.

Więcej na: www.blog2edu.pl


Data publikacji: 2011-03-27
Strony: 1

Nadchodzi rewolucja w uczeniu się? , W stronę nowej kultury nauczania i uczenia się (2) , Ruszają zapisy na kursy Uniwersytetu Otwartego UW, Warto się kształcić po pięćdziesiątce, Pomysł na eksperyment ,