Mamy 9557 aktualnych szkoleń oraz 5247 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Edukacja potrzebuje mocnych osobowości

Często analizujemy przyczyny agresywnych zachowań oraz niskiego poziomu motywacji uczniów do uczenia się. Duży wpływ na to ma nauczyciel, jego osobowość, wiedza i umiejętności, ale przede wszystkim styl działania oraz sam język. Nauczyciele są różni, a szkoła potrzebuje silnych indywidualności. Dlaczego edukacja potrzebuje mocnych osobowości?


Przed rozwinięciem ww. tematu, warto najpierw zdać sobie sprawę, że cechy nowoczesnej edukacji nie wyczerpuje:

  • Umiejętność posługiwania się komputerem i wykorzystywania Internetu w szkole;
  • Uczenie się zasadniczo innych od dotychczasowych treści edukacyjnych;
  • Rozpoczynanie szkolnej edukacji od sześciolatków;
  • Rozumienie i stosowanie różnych sposobów motywowania do uczenia się, itp.

 

Dziś potrzebna jest edukacja wywierająca pozytywny wpływ na ludzi, a w szkole pożądani są nauczyciele o mocnej osobowości, rozumiejący siłę oddziaływania osobowości mistrza na uczniów oraz umiejący to wykorzystać. Bo nie tylko trzeba teraz zmienić szkołę i nauczycieli, ale nade wszystko trzeba nauczyć się inteligentnie zmieniać młodych ludzi! Dlaczego mocne osobowości wywierają silny wpływ na ludzi?

Więcej na Edunews.pl


Data publikacji: 2009-06-15
Strony: 1

Ruszają zapisy na kursy Uniwersytetu Otwartego UW, Od przyszłego roku uczelnie wyższe będą śledzić kariery zawodowe swoich absolwentów., Prof. ekonomii z USA: u nas studenci płacą, więc wymagają , Zbliża się X Toruński Festiwal Nauki i Sztuki, 100 mln zł środków unijnych na inwestycje łódzkich uczelni artystycznych,