Mamy 9646 aktualnych szkoleń oraz 5242 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Edukacja sporo kosztuje. Ale i tak jeszcze za mało.

Edukacja sporo kosztuje. Ale i tak jeszcze za mało.

Centrum Badania Opinii Społecznej zaprezentowało kolejną odsłonę cyklicznych badań strony kosztowej edukacji w Polsce. Ile kosztuje rodziców edukacja dzieci w wieku szkolnym? Ktoś powie, dużo za dużo, a pewnie i tak wyniki badań nie uwzględniają wszystkich kosztów, które trzeba ponieść. A może dużo za mało, aby naprawdę była to solidna inwestycja w edukacj dzieci?


Początek roku szkolnego to dla rodziców czas wzmożonych wydatków na szkolne potrzeby dzieci oraz na dodatkowe płatne zajęcia edukacyjne i ogólnorozwojowe. Z cyklicznych badań CBOS wynika, że rodzice wydają coraz więcej pieniędzy na edukację dzieci, lecz ich tegoroczne wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego były nieco niższe niż ubiegłoroczne i wyniosły średnio 601 zł w przeliczeniu na jedno dziecko w wieku szkolnym. Okazuje się jednak, że zmalały tylko nakłady finansowe rodziców na szkolne ubrania (o 8%, do 173 zł średnio na jednego ucznia). Wzrosły natomiast wydatki na przybory potrzebne do nauki (o 23%, do 142 zł) i podręczniki (o 12% do 290 zł).


Więcej na Edunews.pl


Data publikacji: 2009-10-22
Strony: 1

Nie umiesz odmawiać? Naucz się jak być asertywnym!, Najtrudniejszy pierwszy krok – projekt „40plus: kliknij w swoją przyszłość”, Umiejętność pracy w zespole - cecha godna lidera, Trudny Człowiek. Trudny Klient. Część I, Nowy kierunek na Uniwersytecie Łódzkim,