Mamy 9254 aktualnych szkoleń oraz 5264 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Efektywność szkoleń porównanie

Jeśli szukacie raportu, który udowodni, że efekty osiągane w szkoleniach tradycyjnych i online są podobne, a blended learning jest o 50% lepszy to właśnie znaleźliście dobry raport. Według najnowszych badań przeprowadzonych na pracownikach (2000) przez American Express najbardziej opłaca się inwestować w blended learning. Okazuje się, że zwrot z inwestycji sięga prawie 1600% i jest o ponad połowę lepszy od szkoleń tradycyjnych.

Muszę przyznać, że nie znam ani jednego polskiego projektu szkoleniowego, ani tym bardziej elearningowego, w którym ktoś pokusiłby się o wyjście z ewaluacją dalej niż do czwarego poziomu Kirkpatricka, a nawet jeśli ten poziom ktoś osiąga to często jest on traktowany po macoszemu. Niestety ciekawe parametry zaczynają się dalej, bo wspomniany w temacie zwrot z inwestycji możemy zbadać dopiero na poziomie piątym, a wprowadzony przez Leone 6-ty poziom "klimatyczny" jest nieosiągalny.

Więcej na: www.blog2edu.pl


Data publikacji: 2011-04-01
Strony: 1

Test na pedagoga , Wracają wykłady otwarte z fizyki na Uniwersytecie Warszawskim, Młodzi wykształceni i bezrobotni, Brakuje studentów, Nowy zawód drugą szansą ,