Mamy 9162 aktualnych szkoleń oraz 5269 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Gowin: 200 kolejnych zawodów do deregulacji, zmiany w sądach za miesiąc

Udało się wynegocjować deregulację ponad 200 kolejnych zawodów - powiedział minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Na przełom kwietnia i maja zapowiada decyzję w sprawie reorganizacji sądów rejonowych - po jak najszerszych konsultacjach w tej sprawie.

Jak poinformował minister, we wtorek wieczorem skończył się dwudniowy maraton uzgodnień poprzedzony pracą w poszczególnych resortach. "Udało nam się uzgodnić stanowiska w kwestii całościowego bądź częściowego zderegulowania kolejnych ponad 200 zawodów. Będę jeszcze indywidualnie spotykał się z niektórymi ministrami, aby przekonać ich do poszerzenia tej listy" - zapowiedział.

Lista obejmuje wszystkie branże - poza ministerstwami sportu oraz nauki, które już w pierwszej transzy zgodziły się otworzyć dostęp do wszystkich swoich zawodów, oraz poza MSZ i resortem skarbu, gdzie nie ma zawodów regulowanych.

"Jeśli uda się to przeprowadzić przez Sejm, będzie to największy zastrzyk wolności gospodarczej od czasu ustawy ministra Mieczysława Wilczka (z grudnia 1988 r., uchwalonej za rządów M. Rakowskiego - PAP)" - uważa Gowin...

Więcej na Gazeta Prawna.pl


Data publikacji: 2012-04-11
Strony: 1

"Pierwszy krok we własny biznes" w Wielkopolsce, Szkolenia na domową boginię i prawdziwego mężczyznę – to jest w modzie, Na tropie najlepszych uczelni w Europie, Raport „EFS – End of Financial Support. Przyszłość rynku szkoleń w Polsce”, Firmy chcą mniej płacić do Funduszu Pracy, a pieniądze przeznaczyć na szkolenia,