Mamy 9300 aktualnych szkoleń oraz 5256 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Jak wydać duże pieniądze ze szkodą dla edukacji dzieci?

Bez wątpienia komputery są w szkole potrzebne i dziś jest ich w szkołach zdecydowanie zbyt mało. W zasadzie stoją zamknięte w pracowniach komputerowych, a większości nauczycieli trudno wykorzystywać je na lekcjach, chyba, że przypadkiem sala jest wolna. Skutkiem tego, poza lekcjami informatyki, nowe technologie wykorzystywane są w szkołach niezwykle rzadko.

Aby nauczyć uczniów, jak mądrze wykorzystywać potencjał technologii, w każdej klasie do dyspozycji uczniów powinno być kilka komputerów z swobodnym (szybkim) dostępem do internetu. Powinny być zawsze pod ręką, aby można było z nich skorzystać, gdy są potrzebne.

W ostatnich latach pojawiło się niezmiernie wiele przydatnych narzędzi, które mogą zasadniczo zmienić oblicze naszych szkół i podnieść efektywność nauczania. Do najważniejszych z nich należą platformy edukacyjne. Aby je sensownie stosować, trzeba mieć w klasach dostęp do internetu. Nie po to, by uczniowie w ciągu całej lekcji siedzieli przed monitorami, ale po to, by zaprezentować efekty grupowych prac domowych lub projektów, lub by zapisać ważne informacje. Na wyposażenie każdej sali w kilka laptopów szkoły zazwyczaj nie mają pieniędzy... Tymczasem MEN planuje wydać ogromne kwoty na netbooki dla pierwszoklasistów. Z najnowszych badań nad mózgiem wynika, że trudno gorzej wydać pieniądze!

Więcej na: Edunews.pl


Data publikacji: 2011-04-04
Strony: 1

Polityka spójności w nowym okresie budżetowym 2014-2020, „StartAP – Akademia Przedsiębiorczości” – rusza kolejna edycja projektu a wraz z nią warsztaty., Edukacja potrzebuje mocnych osobowości, Czy już w 2012 roku nastąpi koniec świata rynku szkoleń dofinansowywanych?, Uniwersytet Dzieci rekrutuje studentów,