Mamy 9690 aktualnych szkoleń oraz 5240 firm szkoleniowych. Dziś dodano 14 szkoleń.

Komputery w naszych kieszeniach

Jedna z tez głoszonych przez ekspertów od technologii edukacyjnych brzmi: tradycyjne komputery to przeszłość. Wkrótce każdy uczeń będzie miał własny kieszonkowy mini-komputer, towarzyszący mu na co dzień, także w szkole. Widok powolnego i słabo oprogramowanego "pudła" komputera stacjonarnego w pracowni szkolnej, będzie budził co najmniej mieszane uczucia.

Skąd to przypuszczenie? Z obserwacji trendów w technologiach edukacyjnych (np. lektury kolejnych edycji The Horizon Report), ale i z analizy danych dotyczących rynku szeroko rozumianych komputerów. Z danych firmy badawczej IDC wynika, że w ostatnim kwartale 2010 r. - po raz pierwszy w historii - liczba sprzedanych na świecie smartfonów o ponad 10% przewyższyła sprzedaż komputerów osobistych (Newsweek). Jeden z największych producentów procesorów do telefonów komórkowych (Qualcomm) zwiększył ostatnio ich sprzedaż z 1,3 do 2,7 miliona sztuk dziennie.

Więcej na: www.edunews.pl


Data publikacji: 2011-03-01
Strony: 1

Rodzinne uczenie się , Polska szkoła nie uczy myślenia a lekcje są nudne, XIII Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna "Myślę - Rozumiem - Wiem. Zastosowanie technik TOC w uczeniu się" , Raport: w Polsce na powszechne czesne jest za wcześnie, Mózg zawsze pyta, dlaczego ma się czegoś uczyć,