Mamy 9242 aktualnych szkoleń oraz 5268 firm szkoleniowych. Dziś dodano 3 szkoleń.

Konferencja "Online Educa" w Berlinie 2-4 grudnia 2009 r.

Konferencja "Online Educa" w Berlinie 2-4 grudnia 2009 r.

15. edycja konferencji "Online Educa" w Berlinie będzie się odbywać w dniach 2-4 grudnia bieżącego roku w Hotelu InterContinental. Jak zawsze wydarzenie to poświęcona będzie problematyce e-edukacji.

Na ten szczególny światowy zjazd, przygotowany przez berlińską firmę ICWE, organizującą także m.in. Online Educa w Afryce, przyjeżdża rok rocznie coraz większa liczba uczestników. Jest obecnych każdorazowo na tej konferencji ponad 2000 osób z ponad 90 krajów. Sesje, seminaria, warsztaty i fora trwają łacznie 3 dni i prezentuje się na nich łącznie ponad 400 osób z ok. 40 krajów.

W 2009 roku polska delegacja jest organizowana już po raz siódmy. Za każdym razem Polacy mogli korzystać i mogą korzystać obecnie z wynegocjowanej, niższej o ok. 40% opłaty za swój udział (450 euro zamiast 790 euro). Dzięki temu na konferencję przyjechało w 2008 r. aż 90 osób i Polska znalazła się po raz drugi z rzędu na piątej pozycji pod względem liczebności uczestników za: Niemcami - 291 osób, Wielką Brytanią - 247, Holandią - 237, Norwegią - 149, a przed Hiszpanią, którą reprezentowało 88 uczestników, Finlandią - 79 i Szwecją 76 uczestników.

W części targowej bierze udział ponad 100 wystawców (od uniwersytetów, przez firmy IT po stoiska narodowe). W ubiegłym roku wystawiały się 3 firmy z Polski. Polacy znajdowali się także na stoiskach firm z innych krajów jako współpracownicy lub partnerzy.

Konferencja wraz z targami jest przygotowywana dla różnych grup zawodowych: firm szkoleniowych i działów personalnych korporacji, uniwersytetów i firm technologicznych, administracji państwowej i fundacji oraz wydawców dostarczających treści i multimedialne pomoce dydaktyczne. W składzie 90-osobowej polskiej delegacji do Berlina w 2008 r. znalazło się 48 osób z wyższych uczelni, 34 osoby z wydawnictw, firm szkoleniowych i przedstawicieli branży ITC oraz 8 osób z instytucji państwowych i stowarzyszeń.

Spotkania przedkonferencyjne zaczną się w przeddzień właściwej konferencji. W dniu 2 grudnia br. będzie miało miejsce pierwsze forum - The School Forum - dla branży IT, dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych i średnich. Tego dnia również już po raz piąty odbywać się będzie forum na temat nauczania w obszarze obronności i bezpieczeństwa - The 5th International Forum on Technology Assisted Learning and Training for Defence, Security and Emergency Services - poświęcone znaczeniu e-nauczania w zakresie obronności i bezpieczeństwa.

W przeddzień Educa zapowiedziano także kilkanaście warsztatów kilkugodzinnych lub całodniowych, płatnych lub bezpłatnych (np. o Web 2.0, nauczanie za pomocą mediów przenośnych czy gier). Inne szczegóły dotyczące przebiegu berlińskiej konferencji, galeria zdjęć z ubiegłych lat oraz pełny program konferencji Online Educa 2009 znajduje się na stronie www.online-educa.com Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w 15. edycji Online Educa.

Do niższych kosztów dla uczestników z Polski upoważnia specjalny kod do wpisania na internetowym formularzu zgłoszeniowym. Kontakt do przedstawiciela Educa Online na Polskę: Dorota Myko, dorota.myko@icwe.net , tel. 0602 348 562

źródło: PR


Data publikacji: 2009-11-17
Strony: 1

Uniwersytet Dzieci rekrutuje studentów, Rozwój edukacji w Polsce na tle innych krajów europejskich – najnowszy raport Komisji Europejskiej, W stronę nowej kultury nauczania i uczenia się (1) , Pracodawcy: idealny absolwent wykazuje inicjatywę i chce się uczyć, Amgen Scholars – szansa na prowadzenie badań na prestiżowych uczelniach,