Mamy 9337 aktualnych szkoleń oraz 5255 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Kursy i studia online coraz popularniejsze.

Kursy i studia online coraz popularniejsze.

Rozmowa z Joanną Kośmińską-Wojtyrą, kierownik działu promocji i rekrutacji Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego.

Edustacja.pl: Jakie było zainteresowanie e-learningiem, kiedy PUW zaczynał swoją działalność?

PUW: Początek działalności PUW-u to rok 2002. Wtedy też po raz pierwszy uruchomiliśmy studia na dwóch kierunkach. Początkowo ta innowacyjna oferta kształcenia skierowana była do osób, które z różnych przyczyn nie mogły podjąć nauki w tradycyjnym systemie, a więc do osób niepełnosprawnych, matek wychowujących małe dzieci, Polaków mieszkających za granicą i osób aktywnych zawodowo. Czas poszerzył znacznie grupę odbiorców i już przy kolejnych rekrutacjach studia prowadzone przez Internet spotkały się z zainteresowaniem osób doceniających rozwój nowoczesnych technologii.
Począwszy od zainaugurowania studiów, do chwili obecnej systematycznie wzrasta liczba studentów PUW-u. Możemy się pochwalić rzeszą blisko 10 tys. osób, które skorzystały z bogatej oferty studiów i szkoleń e-learningowych realizowanych przez Polski Uniwersytet Wirtualny.

Edustacja.pl: Czy oferta Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego jest skierowana tylko do przyszłych studentów?

PUW: Oferta edukacyjna PUW-u obejmuje studia I i II stopnia, szkolenia e-learningowe, a od października br. - również studia podyplomowe. Niezależnie od kategorii jest ona skierowana do wszystkich osób, które pragną poszerzyć swoją wiedzę i uzyskać nowe kompetencje, nie wychodząc przy tym z domu. Z oferty edukacyjnej PUW-u skorzystały już osoby w różnym wieku i o różnych kwalifikacjach. Byli wśród nich zarówno świeżo upieczeni maturzyści, pracownicy niższych szczebli, osoby bezrobotne, jak i menadżerowie dużych firm.

Coraz większą grupę odbiorców kursów e-learningowych PUW-u stanowią firmy, które dbając o ciągły rozwój i doszkalanie swoich pracowników, decydują się na ich przeszkolenie za pośrednictwem Internetu. Koszty szkoleń on-line są bowiem znacznie niższe niż stacjonarnych, a przy tym nie powodują absencji pracowników.

Edustacja.pl: Co należy zrobić, aby rozpocząć kurs on-line?

PUW: Zapisanie się na szkolenie e-learningowe PUW-u jest niezwykle proste. Pierwszym krokiem jest wybór kursu z oferty znajdującej się na stronie www.puw.pl, a następnie rejestracja w systemie. Na podstawie otrzymanego zgłoszenia konsultant PUW-u skontaktuje się z kandydatem na kurs i telefoniczne bądź mailowo poinstruuje go o kolejnych czynnościach rekrutacyjnych. W przypadku jakichkolwiek trudności natury informatycznej kandydaci i kursanci zawsze mogą liczyć na pomoc działu technicznego.

Edustacja.pl: Dlaczego e-learning?

PUW: Rozwój Internetu i coraz powszechniejszy dostęp do niego są sprzymierzeńcami kształcenia zdalnego. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma świadomość konieczności podnoszenia swoich kwalifikacji, zarówno w celu zaspokojenia własnych ambicji, jak i utrzymania stanowiska pracy bądź zdobycia awansu zawodowego. Brak czasu i potrzeba pogodzenia życia zawodowego z rodzinnym wskazują, że niejednokrotnie najlepszym rozwiązaniem są kursy e-learningowe. Nie tylko bowiem nie wymagają one spędzania wielu godzin w ośrodkach szkoleniowych czy salach wykładowych, ale również okazują się być znacznie tańsze.

Coraz liczniej powstające portale edukacyjne w umiejętny sposób potrafią zachęcić również coraz młodszych użytkowników Internetu do nauki za ich pośrednictwem. Nauka poprzez zabawę sprawia przyjemność, motywuje do coraz większej aktywności i poznawania tajników wiedzy.
Niezaprzeczalną zaletą Internetu, jako źródła wiedzy jest bardzo łatwy dostęp do materiałów z niemalże każdej dziedziny. Coraz lepiej wyposażone internetowe biblioteki oferują materiały, którymi dotychczas mogły poszczycić się tylko nieliczne biblioteki stacjonarne. A to wszystko tylko poprzez kilka kliknięć.

Oferta PUW dostępna jest na stronie www.puw.pl oraz www.sklep.edustacja.pl

źródło: własne


Data publikacji: 2010-06-11
Strony: 1

Sztuka wehikułem edukacji (1) , Skorzystaj z bezpłatnego kursu online „Reklama w e-biznesie”, T-I-K tak? , Alchemia mistrzostwa osobistego, Edukacja sporo kosztuje. Ale i tak jeszcze za mało. ,