Mamy 8510 aktualnych szkoleń oraz 5280 firm szkoleniowych. Dziś dodano 1 szkoleń.

Multimedialna lekcja historii

Multimedialna lekcja historii

Od czwartku uczniowie szkół ponadpodstawowych w całym kraju mogą uczestniczyć w multimedialnej lekcji historii "Kampania polska 1939". Lekcja została przygotowana przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Centralnym Archiwum Wojskowym w związku z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

"Kampania polska 1939" zawiera kilkaset, często nieznanych dotąd, fotografii oraz dokumentów, które stanowią ilustrację do tekstu napisanego przez dra Marka Piotra Deszczyńskiego z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego z myślą o młodzieży szkolnej.

Jej uzupełnieniem są dodatkowe materiały umieszczone w Portalu Historycznym PAP: kalendarium, biogramy, artykuły historyczne, archiwalne nagrania dźwiękowe, wśród nich wojskowe pieśni, dokumenty, wspomnienia, mapy, galeria fotografii oraz historyczny quiz. Patronat nad portalem sprawuje minister edukacji narodowej Katarzyna Hall, która podczas jego inauguracji w listopadzie 2008 r. podkreślała, że "inicjatywa Polskiej Agencji Prasowej jest udanym przykładem wykorzystania nowoczesnej technologii w procesie nauczania dzieci i młodzieży".

Informacja o portalu została przesłana do gimnazjów, szkół średnich oraz bibliotek publicznych w całej Polsce. W najbliższym czasie PAP planuje realizację cyklu multimedialnych lekcji dotyczących najważniejszych zagadnień dziejów Polski w latach 1918-1989.

Lekcja dostępna jest na Portalu Historycznym PAP www.11listopada1918.pl, którego docelowym adresem będzie domena: historia.pap.pl

Portal Historyczny jest powszechnie dostępnym i nowoczesnym źródłem edukacji oraz informacji na temat historii Polski XX wieku. Jego działalność wspierana jest przez Polskie Linie Lotnicze LOT, które są partnerem projektu.

źródło: Serwis PAP - Nauka w Polsce
www.naukawpolsce.pap.pl


Data publikacji: 2009-09-22
Strony: 1

Lepiej wykształceni pracują częściej i dłużej, Młodzi Przedsiębiorczy w stolicy , Zarządzanie wiekiem jako sposób na kryzys, Targi Edukacyjne dla Dorosłych na MTP, Czy jesteśmy gotowi do zmian na rynku pracy?,