Mamy 9247 aktualnych szkoleń oraz 5266 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Najtrudniejszy pierwszy krok – projekt „40plus: kliknij w swoją przyszłość”

Problem ze znalezieniem pracy dotyka coraz szerszy krąg społeczeństwa. Czas poszukiwania pracy wydłuża się, a wraz z nim maleje zapał. Motywacja do działania potrzeba jest zwłaszcza tym, którym brak kwalifikacji niezbędnych na dzisiejszym rynku pracy.

Ta ciężka sytuacja dotyka zwłaszcza tych, którzy w wyniku redukcji etatów stracili stanowisko, na którym pracowali przez długie lata. Nieuchronnie zaczyna działać efekt zniechęconego pracownika - im dłużej szukam pracy, tym bardziej się zniechęcam, tracę wiarę we własne możliwości, trudniej mi zmienić swoją sytuację. Jak wyjść z takiego impasu?

Z myślą o bezrobotnych, którzy przekroczyli już pewien pułap wiekowy powstał projekt szkoleniowy „40plus: kliknij w swoją przyszłość", mający na celu ich aktywizację zawodową.Program pomagający odnaleźć miejsce na dzisiejszym rynku pracy osobom po 40 roku życiastworzony został przez Fundację Centrum Innowacyjnego Rozwoju Społeczeństwa przy dofinansowaniu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Organizatorzy przekonują, że trzeba się rozwijać i ciągle szukać nowych możliwości.- Udział w szkoleniu to znakomita okazja do nauczenia się obsługi komputera, korzystania z Internetu, zdobycia wiedzy o tym jak złożyć własną firmę, czy jak aktywnie szukać pracy. - opowiada koordynatorka projektu Anna Sarlej. Projekt otwarty jest dla każdego bezrobotnego lub niepracującego mieszkańca Małopolski w wieku od 40 do 64 lat, którym trudność sprawia obsługa komputera i korzystanie z Internetu. Korzystający ze szkoleń w ramach projektu nauczą się nie tylko obsługi biurowych, ale też zostaną przeszkoleni z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz aktywnego poszukiwania pracy. Uczestnikom zapewnione zostanie także indywidualne doradztwo prawne, któro powinno rozwiać wątpliwości związane z wejściem na rynek pracy.

Udział w projekcie to nie tylko rozwój praktycznych umiejętności, ale też możliwość zmiany nastawienia i odbudowania motywacji do działania. Przypomina o tym Anna Sarlej - Bardzo ważne jest, że osoby z grupy 40+ w trakcie udziału w projekcie mają możliwość poznania swoich rówieśników, nawiązania nowych znajomości, przyjaźni, podzielenia się swoimi problemami czy przemyśleniami z innymi. Wielu uczestników naszego projektu docenia to, że projekt dał im szansę „wyjścia z domu" i poznania nowych ludzi. Zawsze zachęcamy uczestników, aby podtrzymywali zawarte w trakcie projektu przyjaźnie i wspólnie przejawiali nowe lokalne inicjatywy.

Udział w projekcie nie gwarantuje znalezienia nowego stanowiska pracy, ale na pewno odbudowuje pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Najważniejsze bowiem to zmienić negatywne nastawienie i zrobić pierwszy krok w nowym kierunku. W ramach projektu od maja 2010 do grudnia 2011 przeszkolonych zostanie bezpłatnie 120 bezrobotnych z Małopolski. Więcej o projekcie na stronie Fundacji Centrum Innowacyjnego Rozwoju Społeczeństwa: www.cirs.pl .

źródło: Centrum Innowacyjnego Rozwoju Społeczeństwa


Data publikacji: 2010-06-11
Strony: 1

Będą ulgi dla pracodawców za pomoc szkolnictwu zawodowemu?, Jak realizować marzenia?, Polska szkoła 2030 , Jak efektywniej angażować rodziców w nauczanie?, II Gala Nauki i Biznesu. ,