Najważniejsze trendy na edukacyjnym horyzoncie
Mamy 9905 aktualnych szkoleń oraz 5246 firm szkoleniowych. Dziś dodano 26 szkoleń.

Najważniejsze trendy na edukacyjnym horyzoncie

Ukazała się edycja 2010 jednego z ważniejszych światowych opracowań poświęconych trendom w edukacji - The Horizon Report. Nowe technologie zajmują w nim szczególne miejsce, choć zawsze w określonym kontekście nauczania i uczenia się. Naukowcy wskazali cztery meta trendy, które będą miały istotny wpływ na rzeczywistość i instytucje edukacyjne.


Trend 1. Bogactwo zasobów i relacji edukacyjnych, które są konsekwencją pojawienia się otwartych zasobów edukacyjnych i sieci społecznościowych będą stawiały wielkie wyzwania edukatorom, zmuszając do przemyślenia ich roli jako nauczających, nadających sens rzeczywistości i uwierzytelniających treści edukacyjne. Jeszcze nigdy dostęp do przeróżnych materiałów edukacyjnych nie był tak prosty, jak obecnie, a to dopiero początek tego trendu..

Więcej na Edunews.pl


Data publikacji: 2010-02-01
Strony: 1

Eksperci: dzieci powinny rozpoczynać naukę języków jak najwcześniej, Polskie uniwersytety to światowa prowincja, Święta Wielkanocne w firmie – jak je spędzamy?, Dyplom i co dalej? , Jak zaplanować ścieżkę kariery, by odnieść satysfakcję finansową?,