Mamy 8500 aktualnych szkoleń oraz 5280 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Naucz się tajemnic sprzedaży bezpośredniej

Najwięcej ofert pracy aktualnie znajdziemy w rubrykach związanych z działem sprzedaży. Poszukiwani są głównie przedstawiciele handlowi, agenci ubezpieczeniowi, telemarketerzy. Firmy coraz chętniej szukają doświadczonych, młodych osób, które w kontakcie bezpośrednim doprowadza do pozyskania danego klienta, chcącego dokonać zakupu oferowanego mu produktu czy usługi.

Sprzedaż bezpośrednia – trzon firmy

Generalnie obszary sprzedaży to najczęściej rekrutujące sektory w większości firm i to niezależnie od ogólnej sytuacji na rynku. Zadanie pozyskania dobrego i wartościowego pracownika nie należy bowiem do najprostszych, czego najbardziej świadomi są menadżerowie. Rotacja w tym sektorze jest nieprawdopodobnie duża.

Sposoby szukania pracowników

Najbardziej popularnym i powszechnym sposobem poszukiwania pracowników są ogłoszenia publikowane w prasie i internecie. Firmy korzystają także z pośrednictwa firm doradztwa personalnego. Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się rekrutacja wewnętrzna. Jest to pozyskiwanie kandydatów wśród zatrudnionych już pracowników. W związku z tak dużą specyfiką tej branży, przedsiębiorstwa tworzą bazy danych pożądanych kandydatów do pracy w razie jakichkolwiek sytuacji kryzysowych.  Panująca na rynku, duża konkurencja w tym obszarze powoduje, że firmy coraz częściej decydują się na działania, które sprawiają, że kluczowi pracownicy działu sprzedaży są po prostu podkupywani. Firmy egzystują dzięki obrotom, zyskom i sprzedaży. Konieczność zapewnienia płynności działalności przedsiębiorstwa jest kluczowa, a tak duży nacisk na opiekę nad działem handlowym staje się zrozumiały. Największym zagrożeniem dla firmy może okazać się brak handlowców, który przełoży się na straty finansowe.

Zatrzymanie pracowników

Poprzez dużą rotacje w branży sprzedaży, firmy chcą zapobiec wszelkim niekorzystnym procesom starając się w jak najbardziej atrakcyjny sposób przyciągnąć, a później utrzymać takich pracowników uciekając się do różnych sposobów motywacyjnych. Ciekawe jest, że sprzedawcy rzadko zmieniają dziedzinę sprzedaży, raczej przechodzą do innej firmy o tym samym lub pokrewnym profilu działalności. Związane jest to przede wszystkim ze specjalizacją i potrzebą posiadania zakresu pewnej wiedzy. Zazwyczaj, aby zostać przedstawicielem handlowym, a zatem konsultantem, dobrze widziane jest wykształcenie kierunkowe powiązane bezpośrednio z charakterem oferowanych produktów czy usług.

Źródło: Kurs internetowy „Sprzedaż bezpośrednia” NetAkademia.pl

NetAkademia.pl

DOTACJE NA INNOWACJE

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


Data publikacji: 2013-05-06
Strony: 1

Projekt Eduscience - naukowcy zaszczepiają dzieciom pasję badawczą, Pociąg do uczenia się przez całe życie , Koniec epoki "szkoleń dla szkoleń", Szkolenia dla bezrobotnych - czy tylko upiększają CV?, T-I-K tak? ,