Mamy 8500 aktualnych szkoleń oraz 5280 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Negocjacje – technika dążenia do sukcesu

W świecie biznesu termin negocjacje na pewno nie jest obcy. Są przydatne w każdej dziedzinie życia, nie raz zwiększają szanse powodzenia na drodze do kariery i sukcesu zawodowego. Negocjacje rządzą się jednak własnymi, jasno określonymi prawami. Aby efektywnie z nich korzystać, warto je najpierw poznać.

Kiedy negocjacje są skuteczne?

Zależnie od doświadczenia i umiejętności negocjatora teoretycznie można wynegocjować wszystko. Powodzenie zachodzi wtedy, gdy rozwiązanie jest satysfakcjonuje dla wszystkich zainteresowanych lub przynajmniej mogą oni je zaakceptować. Prostota osiągnięcia tego celu jest jednak złudna. Trudna sztuka negocjacji to proces, którego uczymy się przez całe życie. Predyspozycje osobowościowe muszą ugruntowane zostać, bowiem rozległą wiedzą z zakresu psychologii, wieloletniego doświadczenia opartego na praktyce oraz nieprzeciętne umiejętności wykorzystywania specjalnych technik negocjacyjnych.

Technika dla każdego!

Nie konieczne jest profesjonalnie prowadzeniem pertraktacji, aby w pełni wykorzystać wiedzę z zakresu technik negocjacji. Możemy, bowiem przełożyć ją w pracy jak i w życiu prywatnym. Uczymy negocjować się już od dziecka jednak to w dorosłym życiu musimy wcielać się każdego dnia w role negocjatora. Dlatego więc znajomość podstawowych technik negocjacyjnych przydaje się nawet w prozaicznych sytuacjach. Pomaga nam szybciej i sprawniej dojść do kompromisu. Oszczędzimy dzięki temu czas, energię, a przede wszystkim nerwy. Mamy także większą szanse obronić się przed wpływem innych osób, które lepiej władają tą dziedziną. Kolejnym plusem jest większa świadomość i kontrola w prowadzeniu rozmów handlowych z profesjonalnymi sprzedawcami, dzięki czemu będziemy mogli ustalić warunki umów korzystniejsze dla siebie. Unikniemy w ten sposób sytuacji, w których będziemy zmuszeni przepłacać.

Negocjacje nie jedno mają imię

Negocjacje prowadzić można na różne sposoby. Ważne jest z kim, w jakim celu i jakie okoliczności się pertraktuje. Sam charakter negocjacji zmienia się zależnie od charakteru negocjatora, jego temperamentu i sposobu widzenia świata. Dlatego style negocjacji są bardzo różnorodne dopasowując się do typu osobowości. Różne techniki negocjacyjne możesz poznać na stronach NetAkademi. Warto poznawać nowe typy chociażby, aby wiedzieć, jak się zachować, stykając się z określonymi typami negocjatorów, wykorzystującymi rozmaite techniki. Powszechnie wiadomo przecież, że im lepiej pozna się przeciwnika, tym łatwiej jest z nim walczyć.

Źródło: kurs internetowy z certyfikatem „Negocjacje” NetAkademia.pl

NetAkademia.pl

DOTACJE NA INNOWACJE

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


Data publikacji: 2013-05-02
Strony: 1

Rekrutacja na Uniwersytet Otwarty na UW, "Opłaca się szkolić starszych pracowników", Pomysł na eksperyment , Jak EFS pomaga polskim kobietom, Jak efektywniej angażować rodziców w nauczanie?,