Mamy 9595 aktualnych szkoleń oraz 5240 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Nie róbmy polityki. Róbmy edukację ekonomiczną.

Przez wiele lat narzekałem na brak edukacji ekonomicznej w mediach. To się ostatnio trochę zmieniło, chociaż trudno powiedzieć, że na lepsze. Trwa debata medialna na temat ważny - wysokości przyszłych emerytur. Niestety, na co zwracają niektórzy eksperci, za mało w niej meritum, dialogu i dobrej komunikacji pod kątem obywateli, a za dużo propagandy i lekceważenia.

A mogło być tak pięknie. Przez wiele lat tematy edukacji ekonomicznej i finansowej pojawiały się w mediach głównie za sprawą działań edukacyjnych podejmowanych przez NBP, ale zawsze były to informacje, które szybko opuszczały główne łamy. Aż wreszcie przyszedł czas, gdy polski rząd rozpoczął dyskusję na jeden z kluczowych tematów dotyczących finansów osobistych, czyli oszczędzania (długoterminowego) na emeryturę. Powinienem być zadowolony. Czy jestem? Chyba nie.

Więcej na: Edunews.pl

 


Data publikacji: 2011-02-18
Strony: 1

Rusza "warszawska linia edukacyjna", Kryzys, zarządzanie zmianami a gra zespołowa., Szkolenia dla bezrobotnych - czy tylko upiększają CV?, Zarządzanie czasem., WSKiZ uruchamia bezpłatną ofertę kursów e-learningowych,