Nie róbmy polityki. Róbmy edukację ekonomiczną.
Mamy 9905 aktualnych szkoleń oraz 5246 firm szkoleniowych. Dziś dodano 26 szkoleń.

Nie róbmy polityki. Róbmy edukację ekonomiczną.

Przez wiele lat narzekałem na brak edukacji ekonomicznej w mediach. To się ostatnio trochę zmieniło, chociaż trudno powiedzieć, że na lepsze. Trwa debata medialna na temat ważny - wysokości przyszłych emerytur. Niestety, na co zwracają niektórzy eksperci, za mało w niej meritum, dialogu i dobrej komunikacji pod kątem obywateli, a za dużo propagandy i lekceważenia.

A mogło być tak pięknie. Przez wiele lat tematy edukacji ekonomicznej i finansowej pojawiały się w mediach głównie za sprawą działań edukacyjnych podejmowanych przez NBP, ale zawsze były to informacje, które szybko opuszczały główne łamy. Aż wreszcie przyszedł czas, gdy polski rząd rozpoczął dyskusję na jeden z kluczowych tematów dotyczących finansów osobistych, czyli oszczędzania (długoterminowego) na emeryturę. Powinienem być zadowolony. Czy jestem? Chyba nie.

Więcej na: Edunews.pl

 


Data publikacji: 2011-02-18
Strony: 1

Trzy kluczowe kompetencje skutecznego inwestora, Nowe oblicze szkolnictwa wyższego , MBA inwestycją w rozwój? Nie zawsze i nie dla wszystkich , Jak wykorzystać coaching?, Nowy kierunek na Uniwersytecie Łódzkim,