Mamy 9117 aktualnych szkoleń oraz 5271 firm szkoleniowych. Dziś dodano 34 szkoleń.

Nie wszyscy studenci wybierają e-podręczniki

Wyniki badania przeprowadzonego w 2010 r. w amerykańskich college'ach przez organizację NACS (National Association of College Stores) wskazują, że studenci wcale nie są otwarci na elektroniczne podręczniki. Aż 74% z nich preferowało drukowane podręczniki jako bardziej wygodne do nauki, pomimo, że mogli na studiach korzystać również z ich wersji elektronicznych.

Ponad połowa badanych studentów z 19 uczelni przyznała, że „nie mają przekonania do elektronicznych podręczników i nie rozważałaby ich zakupu nawet wówczas, gdyby były łatwo dostępne. Podobne wyniki przyniosło badanie studenckiej organizacji PIRG (Student Public Interest Research Group), zajmującej się analizą warunków studiowania na amerykańskich uczelniach. W tym drugim badaniu 70% studentów przyznało, że jeśli tylko cena podręcznika papierowego nie jest zbyt wysoka, wybrałoby wersję książkową, a nie elektroniczną.

Więcej na: Edunews.pl


Data publikacji: 2011-04-05
Strony: 1

Rusza "Akademia Uczniowska" dla gimnazjalistów, Biznesowe wykorzystanie potencjalu intelektualnego, Nowe oblicze szkolnictwa wyższego , Jak budować szkołę jutra? , Nowa edukacja medialna w społeczeństwie ryzyka i katastrof,