O przyszłości e-book'a na Online Educa Berlin 2010
Mamy 9882 aktualnych szkoleń oraz 5246 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

O przyszłości e-book'a na Online Educa Berlin 2010

Futuryści ze Stanów Zjednoczonych przepowiadają, że za 3 lata podręczniki zostaną zastąpione przez książki elektroniczne - E-Book.

Laurence F. Johnson, założyciel i prezes New Media Consortium, ujawni podczas tegorocznej konferencji Online Educa w Berlinie wyniki z publikacji Horizon Report. - czyli corocznie przeprowadzanych badań na rynku edukacji i nowych technologi.

Obecnie w Niemczech, w Berlinie utrzymuje się opinia, że książki elektroniczne zastąpią tradycyjne podręczniki uniwersyteckie już za 2-3 lata, a dane te pochodzą właśnie z raportu, zajmującego się tendencjami rozwoju rynku e-learning Horizon Report firmy New Media Consorcium.

Online Educa największa globalna konferencja e-learning dla firm, branży edukacyjnej i sektora publicznego będzie miała miejsce w dniach 1-3 grudnia 2010 r. już po raz 16. Podczas tego światowego wydarzenia Laurence F. Johnson, prezes New Media Consortium będzie dyskutował na temat najnowszych rezultatów Horizon Report 2011 - tuż przed oficjalnym ogłoszeniem tego raportu w styczniu 2011 r. Podstawą do przygotowania powyższej publikacji były poglądy setek ekspertów, działających na polu nowych technologii oraz w obrębie szeroko rozumianej edukacji, muzealnictwa, biznesu i działalności ekonomicznej związanej z zarządzaniem wiedzą i informacją (tzw. creative industries).

E-książki zostały okrzyknięte, jako lżejsze i bardziej uniwersalne od tradycyjnych książek. Doich zawartości mogą być włączane zarówno wizualne pomoce dydaktyczne, jak i filmy wideo,kolorowe ilustracje i animacje .

"Publikacja, łącząca wszystkie potrzebne materiały będzie mogła się zmieścić w jednym przenośnym urządzeniu, które waży mniej niż 1 kilogram i może mieć bardzo szerokie zastosowanie wśród studentów. Jednocześnie obserwujemy jak wiele uniwersytetów skłania wydawców do przeprowadzania zmian w tym kierunku." - powiedział Larry Johnson.

W Horizon Report znajdą się również opinie o tym, że zwyczajnie przedstawiana rzeczywistość, posługując się symboliką i obrazami wytworzonymi komputerowo będzie wspólna dla uniwersyteckich kampusów za około 2-3 lata, zaś tylko 4 czy 5 lat dzieli nas od momentu, gdy będziemy obsługiwać komputery za pomocą gestów.

Larry Johnson's New Media Consortium (NMC) jest międzynarodową organizacją "non profit" ,wyspecjalizowaną w zakresie nowych mediów i technologii i skupiającą setki znaczących osób, pochodzących z pośród wiodących w świecie uniwersytetów, muzeów, centrów badawczych oraz przedstawicieli przemysłu (www.nmc.org).

Pozostałe informacje są dostępne na stronie internetowej :

www.online-educa.com

Informacja dla wydawców :

Online Educa Berlin 2010
16th International Conference on Technology Supported Learning and Training

December 1 - 3, 2010
Hotel InterContinental Berlin, Budapester Str. 2, D - 10787 Berlin

ICWE GmbH
Kontakt dla prasy: Dorota Myko, dorota.myko@icwe.net
www.icwe.net

Organiser: ICWE GmbH, www.icwe.net
Contact: Katharina Goetze, E-Mail: info@online-educa.com,
Tel.: +49 (0)30 310 18 18-0

źródło: Online Educa


Data publikacji: 2010-11-15
Strony: 1

Future City Game - brytyjski pomysł na ciekawe warsztaty, Pedagog XXI wieku , Czy wiesz jak rozmawiać z pracownikiem?, Uniwersytet Otwarty dla dorosłych, Sztuka wehikułem edukacji (1) ,