Mamy 9543 aktualnych szkoleń oraz 5249 firm szkoleniowych. Dziś dodano 25 szkoleń.

Ostatnia edycja "Szkoły Przedsiębiorczości UJ" czeka na chętnych

40 tys. złotych na dofinansowanie własnej firmy, spotkania z doradcami i bezpłatne szkolenia oferuje trzecia i ostatnia edycja projektu "Szkoła przedsiębiorczości UJ". Zgłoszenia do udziału w programie można przesyłać do piątku, 15 maja.

Projekt "Szkoła Przedsiębiorczości UJ - Innowacje i biznes" realizuje Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu oraz Wszechnica UJ. Jest on finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (działanie 6.2.).

W programie mogą wziąć udział studenci i absolwenci uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 35 lat. Powinni posiadać skonkretyzowany, najlepiej oparty na naukowych pasjach, pomysł na firmę działającą w Małopolsce.

Jak informuje CITRRU, dotychczasowe edycje przyniosły niemal pół tysiąca zgłoszeń. Autorzy kilkunastu najciekawszych pomysłów na biznes zyskali możliwość udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń, spotkaniach z doradcami, konkursie na biznesplan i wreszcie możliwość bezzwrotnej dotacji w wysokości 40 tys. złotych na założenie własnej firmy oraz wsparcia finansowo-doradczego przez pół roku jej istnienia.

Jak podają organizatorzy programu, zdumiewa ogromna różnorodność i oryginalność pomysłów. Zdecydowana większość zgłoszeń zawierała innowacyjne rozwiązania dotyczące zarówno produktu, jak i sposobu jego wprowadzenia na rynek. Co ciekawe - zauważają organizatorzy - dla większości dotychczas zakwalifikowanych uczestników, globalny kryzys gospodarczy i obawy ekonomistów, są wręcz dodatkowo stymulujące.

"Obecny kryzys ma zbawienny wpływ na naszą firmę - mówi pomysłodawca internetowego biura podróży, uczestnik I edycji projektu. - Niski kurs złotego w stosunku do innych walut powoduje, że Polska staje się krajem relatywnie tanim dla obcokrajowców - osób do których właśnie kierujemy naszą ofertę".

Uczestnicy wyjaśniają, że trudne warunki na początku biznesowej drogi zahartują ich na przyszłość i pozwolą sprawdzić swoje umiejętności. Nie ma bowiem idealnego czasu na zakładanie firmy, są jedynie niepowtarzalne możliwości, które warto wykorzystać.

Formularze zgłoszeniowe do projektu należy przesyłać na adres: rekrutacja.spuj@uj.edu.pl

Są one zamieszczone na stronie: http://www.szkolaprzedsiebiorczosci.uj.edu.pl/index.php?pg=aktualnosci&aktid=23

źródło: Serwis PAP Nauka w Polsce
www.naukawpolsce.pap.pl


Data publikacji: 2009-05-04
Strony: 1

Zawód: Dialogista, Wysłanie pracownika na dokształcanie oznacza prawo do urlopu szkoleniowego, Prawie 80 tys. polskich studentów skorzystało już z "Erasmusa", Jakich kluczowych kompetencji potrzebują Polacy w XXI wieku?, Stymulacja mózgy, czyli dlaczego telewizja wyparła książki?,