Mamy 9247 aktualnych szkoleń oraz 5266 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Pierwsze w Rzeszowie studia podyplomowe przez internet

W Centrum Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęły się zapisy na pierwsze w Polsce południowo-wschodniej studia podyplomowe w systemie kształcenia przez internet. Oferta dotyczy ośmiu kierunków.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka uczelni Urszula Pasieczna, studia podyplomowe przez internet możliwe są na kierunkach:

  • doradca podatkowy,
  • doskonalenie kadr administracji,
  • marketing, ochrona granic,
  • administracja celna,
  • pośrednictwo pracy,
  • pośrednictwo w obrocie nieruchomościami,
  • zamówienia publiczne,
  • zintegrowane systemy zarządzania SAP R/3.

"Studia podyplomowe w systemie kształcenia na odległość, czyli distance learning to nowoczesna i coraz bardziej powszechna forma zdobywania i pogłębiania wiedzy na całym świecie. To metoda kształcenia, która nie wymaga obecności na zajęciach i wykładach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego oprogramowania uczestnicy zajęć prowadzonych przez internet widzą się, słyszą i mogą rozmawiać ze sobą i z prowadzącym" - wyjaśniła Pasieczna.

Mogą także śledzić wykorzystywane na zajęciach materiały. Ponadto, wykładowcy i słuchacze mogą udostępniać swoje pliki innym uczestnikom, np. podczas sprawdzania i korekty zadań, a także przy ustalaniu właściwego rozwiązania.

Wszystkie zajęcia odbywają się przez internet. Słuchacze mogą indywidualnie zaplanować terminy wirtualnych zajęć.

"Nieobecność na internetowych zajęciach można łatwo nadrobić, sięgając w dowolnym czasie po wykłady i materiały zamieszczone w sieci. Wysokość czesnego studiów podyplomowych w systemie distance learning jest o wiele niższa od studiów stacjonarnych. Dodatkowo, studiując on-line słuchacze nie ponoszą kosztów związanych z dojazdami na zajęcia i zakwaterowaniem podczas zjazdów. To oszczędność czasu i pieniędzy" - zauważył dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych Andrzej Mantaj.

Obecność na uczelni jest obowiązkowa jedynie na egzaminach jeden raz w semestrze, a także na spotkaniach z promotorem pracy dyplomowej i na jej obronie. Osobiście muszą też odebrać świadectwa ukończenia studiów.

Pasieczna zapewniła, że zajęcia prowadzone w tej formie zachowują wysoki poziom kształcenia.

Źródło: PAP-Nauka w Polsce


Data publikacji: 2011-08-30
Strony: 1

Komputer w edukacji - nowe podyplomowe studia na nauczycieli, Ekonomia dla najmłodszych , W 2012 r. pierwsze opłaty za studia dzienne , Otwarte wykłady z fizyki na UAM w Poznaniu, Projekty szkoleniowe: Odpowiednia umowa z uczestnikiem uchroni firmę przed zwrotem dotacji,