Mamy 9252 aktualnych szkoleń oraz 5250 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Ponad 400 tysięcy publikacji w polskich bibliotekach cyfrowych

Łączna liczba publikacji w polskich bibliotekach cyfrowych przyłączonych do Federacji Bibliotek Cyfrowych (FBC) przekroczyła 400 tysięcy. Czterystutysięczna publikacja to "Mosty-Nasze Słowo: pismo Żydowskiej Partii Robotniczej (Poalej-Sjon Haszomer Hacair). R. 4 (1949) nr 44 (447)" udostępniana przez e-bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego.

Według danych przechowywanych w Federacji Bibliotek Cyfrowych, co miesiąc średnio dodawanych jest 15 tysięcy publikacji cyfrowych. "Jeszcze pod koniec roku 2009 obliczyliśmy przyrost w granicach 10 000 publikacji miesięcznie. Oznacza to wzrost o 5 000 publikacji" - informuje na swojej stronie FBC.

Zasoby FBC współtworzone są przez wyższe uczelnie, biblioteki, archiwa, muzea, ośrodki badawcze czy inne instytucje naukowe. Serwis FBC utrzymywany jest przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN, a za jego rozwój odpowiada Zespół Bibliotek Cyfrowych PCSS.

Federacja Bibliotek Cyfrowych jest kolejnym etapem budowy sieci rozproszonych bibliotek cyfrowych i repozytoriów w Polsce. Serwis ten jest zbiorem usług sieciowych opartych na zasobach cyfrowych dostępnych w polskich bibliotekach cyfrowych i repozytoriach uruchomionych w sieci PIONIER.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.fbc.pionier.net.pl. LT

źródło: Serwis PAP Nauka w Polsce
www.naukawpolsce.pap.pl

 


Data publikacji: 2010-06-07
Strony: 1

Trudny Człowiek. Trudny Klient III, Wyszkoleni pracownicy podstawą sukcesu firmy, Politechniki zapraszają na "Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn", Edukacja przez całe życie. Jesteśmy na TAK., 52 mln zł wsparcia z EFS dla szkolnictwa zawodowego na Mazowszu,