Mamy 9348 aktualnych szkoleń oraz 5251 firm szkoleniowych. Dziś dodano 4 szkoleń.

"Postaw na rozwój" - bezpłatny projekt unijny.

„Postaw na rozwój!" to bezpłatny projekt unijny realizowany przez Uniwersytet Łódzki oferujący jedyne profesjonalne doradztwo edukacyjno-zawodowe. Ale to nie wszystko, na uczestników czekają także szkolenia, biblioteka z najnowszymi pozycjami wydawniczymi oraz stypendia o wartości prawie 3 tys. złotych. Dobra wiadomość dla wszystkich chętnych - są jeszcze wolne miejsca.


Kariera na właściwym torze
To już druga edycja projektu, realizowanego przez Akademickie Biuro Karier Zawodowych Uniwersytetu Łódzkiego, cieszącego się dużą popularnością. - Na doradztwo edukacyjno-zawodowe jest ogromne zapotrzebowanie. Brakuje go w szkołach, co powoduje, że często nasze wybory, dotyczące studiów czy pracy są przypadkowe. Podczas indywidualnych spotkań staramy się wyposażyć każdego uczestnika projektu w „narzędzia", które pomogą mu samodzielnie zarządzać swoją karierą. Teraz, za 5 lat czy za 10 - informuje Agata Gotowała, doradca edukacyjno-zawodowy projektu „Postaw na rozwój!"

Indywidualny Plan Rozwoju
Tymi narzędziami może być poznanie swoich mocnych stron, umiejętność wykorzystania własnego potencjału czy zwiększenie wiedzy np. z zakresu poszukiwania pracy. Pierwsze spotkanie jest najczęściej swobodną rozmową, która polega na zweryfikowaniu oczekiwań i poznaniu przebiegu dotychczasowej ścieżki edukacyjno-zawodowej.
Z przeprowadzonych testów doradcy przygotowują Indywidualny Plan Rozwoju dla każdego uczestnika.

Dodatkowe szkolenia
Dodatkowo dla uczestników projektu organizowane są weekendowe szkolenia - Duże wrażenie zrobiły na mnie zajęcia z zakresu technik uczenia się i zapamiętywania pana Leszka Cytawy. Wszystko to dla mnie było nowe, wręcz nowatorskie i bardzo ciekawe, zaś zajęcia z e-learingu nauczyły mnie jak wykorzystać Internet do rozwoju zawodowego - mówi pani Bożena, uczestniczka projektu „Postaw na rozwój!".

Ty też Postaw na Rozwój!
W projekcie są jeszcze wolne miejsca. - Zapraszamy wszystkich pracujących, którzy zakończyli edukację, a także nieuczącą się młodzież w wieku od 18-24. Zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego na naszej stronie internetowej www.postawnarozwoj.uni.lodz.pl. Młodym pomożemy wybrać przyszłość, a dojrzałym zdecydować co dalej - zaznacza Joanna Krupska, doradca edukacyjno-zawodowy projektu „Postaw na rozwój".- Wierzę, że w życiu nie ma przypadków, wierzę, że udział w projekcie nie był przypadkiem. Możliwość uczestnictwa pojawiła się wtedy, gdy kompletnie nie wiedziałam „co dalej"... Już wiem, co dalej. Dalej: rozwijam się zgodnie z tym, czego pragnę i czego chcę - poleca pani Anna, uczestniczka projektu „Postaw na rozwój!".

Więcej informacji udzielają:

Magdalena Witkowska Maria Szwed
Specjalista ds. Marketingu i PR Specjalista ds. Informacji i Promocji
magdalena.witkowska@uni.lodz.pl maria.szwed@uni.lodz.pl
tel: (42) 635 47 58, fax: (42) 635 47 57

Źródło: Akademickie Biuro Karier Zawodowych.


Data publikacji: 2011-01-13
Strony: 1

Obsługa klienta w kursach internetowych, Nowy podział ról w edukacji , Szkoła wobec uczenia się przez całe życie , CBOS: Polacy nie są zadowoleni ze swojego wykształcenia, W Poznaniu rozpoczęły się VI Światowe Dni Innowacji,