Mamy 9337 aktualnych szkoleń oraz 5255 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Powstało internetowe archiwum Olimpiady Matematycznej

Polskie Towarzystwo Matematyczne (PTM) uruchomiło internetowe archiwum Olimpiady Matematycznej. Pod adresem http://archom.ptm.org.pl internauci znajdą m.in. zadania olimpiad i innych zawodów matematycznych z różnych lat.

Archiwum jest przeznaczone przede wzystkim dla uczniów przygotowujących się do udziału w zawodach, nauczycieli prowadzących kółka matematyczne oraz dla wszystkich przyjaciół i sympatyków olimpiady, jak również samej królowej nauk.

Zamiast dotychczasowych prostych zestawów zadań użytkownicy portalu otrzymali możliwość wyboru zadań według różnych kategorii, tematyki, skali trudności, z komentarzami specjalistów o wybranych zadaniach oraz wypowiedziach osób odwiedzających portal.

Portal zawiera również m.in. historię powstania Olimpiady wraz z aktem jej powołania, zdjęcia i zadania z I Olimpiady Matematycznej sprzed 60 lat i inne ciekawostki. W ciągu najbliższych miesięcy baza zadaniowa będzie stale uzupełniana do chwili, gdy znajdą się w niej wszystkie zadania ze wszystkich 60 olimpiad i innych zawodów matematycznych, które odbyły się w latach 1949 - 2009.

Archiwum utworzono z okazji 60-lecia organizowania Olimpiady, której PTM patronuje od samego początku, czyli od 1949 roku.

Autro: Waldemar Pławski
źródło: Serwis PAP Nauka w Polsce
www.naukawpolsce.pap.pl

 


Data publikacji: 2010-01-20
Strony: 1

Świat bez XIX-wiecznej szkoły , SWPS zaprasza do Letniej Strefy Młodzieży, Politechniki zapraszają na "Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn", Letnia Szkoła Przedsiębiorczości – młodzi przedsiębiorczy na wakacjach, Dziadkowie i wnuki w edukacji,