Mamy 8509 aktualnych szkoleń oraz 5280 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej (PDPA)

 W dniach 21-23 kwietnia odbędą się Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej (PDPA). Wiedza ekspertów spotka się z ambicjami młodych Poznaniaków. Oznacza to zderzenie know-how z pomysłami na biznes. Czy nastąpi eksplozja nowych działalności gospodarczych w stolicy Wielkopolski?


Biorąc pod uwagę ilość pomysłów na biznes przedstawianych chociażby na portalu Inventree.pl (portalu zrzeszającym ludzi z pomysłem na biznes z tymi, którzy mogą pomóc w ich realizacji) - eksplozja przedsiębiorczych postaw jest prawdopodobna. Studentów i absolwentów podczas PDPA czekają 3 panele dyskusyjne oraz 6 nieodpłatnych warsztatów.

21 kwietnia

Na pierwszym panelu przedstawione zostaną Nowe inicjatywy preinkubacyjne w Poznaniu. Będzie to okazja do Poznania instytucji, które mogą pomóc przy otwieraniu własnej firmy. Podczas spotkania nastąpi także oficjalne otwarcie preinkubatora UAM. Po południu zaś odbędą się dwa warsztaty:

  • Chroń swój pomysł na biznes - wskazówek udzielać będą specjaliści z Kancelarii radców Prawnych Brudkiewicz, Musiał, Suchecka i Partnerzy
  • Marketing internetowy i jego tajniki przybliży Tomasz Frontczak.

22 kwietnia

Debata Nie taki inwestor straszny jak go malują zostanie poprowadzona przez aniołów biznesu oraz młodych przedsiębiorców. Po tej dyskusji można spodziewać się odpowiedzi na pytania: jak zainteresować inwestora? Co zrobić, by rozpocząć współpracę z inwestorem instytucjonalnym? oraz jakich błędów unikać w kontaktach z aniołami biznesu?

Można będzie też uczestniczyć w dwóch treningach:

  • Negocjacyjny savoir-vivre prowadzony przez Agnieszkę Maruda z Vision Consulting Group
  • Mistrz perswazji przedstawiony przez Tomasza Antoszka

23 kwietnia

Panel Sektor innowacji - łącznik nauki i biznesu? będzie poszukiwaniem odpowiedzi m.in. na pytania: co jest kluczem w transferze technologii? oraz jak powinny się odbywać wdrożenia wyników badań do gospodarki? Odbędą się też ostatnie dwa warsztaty:

  • Jak założyć firmę i skąd wziąć kapitał na start powiedzą: Karolina Szalewska z Urzędu Miasta Poznania oraz Wojciech Przygocki z InQubatora
  • Jak skutecznie sprzedawać będzie radził Marcin Rzepczyński - przedstawiciel Skoda Auto Polska


Organizatorami PDPA są: Inkubator Technologiczny Poznańskiego Parku Naukowo Technologicznego - Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (PAIP) oraz Urząd Miasta Poznania.
Możliwość skorzystania z porad ekspertów będą mieli tylko Ci, którzy wcześniej zarejestrują się na stronie www.preinkubator.poznan.pl ponieważ PDPA od 2004 co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Szczegółowy harmonogram Poznańskich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej PDPA (pobierz)

źródło: PRData publikacji: 2009-04-16
Strony: 1

Naucz się tajemnic sprzedaży bezpośredniej, Prawie 80 tys. polskich studentów skorzystało już z "Erasmusa", Ruszaj na staż lub praktykę, W 2012 r. pierwsze opłaty za studia dzienne , Obniżamy koszty ISO! Zapisz się na szkolenia dofinansowane z EFS,