Mamy 9117 aktualnych szkoleń oraz 5271 firm szkoleniowych. Dziś dodano 34 szkoleń.

Projekt Lifelong Learning - druga edycja.

"Rozwój kwalifikacji przez całe życie - kampania informacyjna" to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, którego celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat możliwości i korzyści płynących z kształcenia ustawicznego wśród osób dorosłych w województwie łódzkim.


Poprzez niewątpliwy wpływ na wzrost kapitału intelektualnego w regionie oraz zachowanie polityki równych szans, przedsięwzięcie przyczynia się do rozwoju społecznego i w konsekwencji rozwoju lokalnego całego regionu.

Projekt podzielony jest na kilka etapów. Pierwszym są Targi Edukacyjne dla Dorosłych w ramach XIII Łódzkich Targów Edukacyjnych, które w dniach 11-13 marca zgromadzą 40 placówek kształcenia dla dorosłych. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z ich ofertą czy wzięcia udziału w ciekawych warsztatach i lekcjach pokazowych, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Organizatorzy opracowali również przydatne materiały promocyjne, które będzie mógł otrzymać każdy, kto myśli o pogłębieniu swoich predyspozycji i rozwinięciu kompetencji.
Natomiast od marca do końca lipca regularnie organizowane będą spotkania z doradcą zawodowym, który współpracował będzie z osobami dorosłymi nad świadomym i samodzielnym podjęciem przez nich decyzji dotyczącej drogi rozwoju zawodowego i związanej z nim ścieżki edukacyjnej.

W ramach zadania prowadzone będą 2 rodzaje działań:

  • Mobilne doradztwo zawodowe - odbywać się będzie na terenie całego województwa łódzkiego, w podziale na powiatowe jednostki administracyjne. Doradca pokona trasę wiodącą przez 23 powiaty i zatrzyma się w jednej miejscowości każdego powiatu. Podczas takiego dyżuru, oprócz indywidualnego doradztwa zawodowego, mieszkańcy będą mogli zasięgnąć informacji na temat możliwości kształcenia i rozwoju w swoim regionie. Doradca będzie miał również do dyspozycji materiały informujące o samym projekcie i planowanych wydarzeniach.
  • Konsultacje on-line - rozmowa w czasie rzeczywistym za pośrednictwem strony internetowej www.rozwoj.edustacja.pl/lodzkie i kontakt e-mailowy dla osób zainteresowanych tematyką szkoleń. Konsultacje odbywać się będą w godzinach dyżurów doradcy.

W miesiącach letnich zaplanowane zostały trzy seminaria i konferencja prasowa, będące podsumowaniem całego projektu "Rozwój kwalifikacji przez całe życie - kampania informacyjna" i okazją do wysłuchania ciekawych przemówień m.in. o tym jak ważne jest ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji, jakie wynikają z tego korzyści i jakie możliwości daje nam dzisiaj rynek edukacyjny.

Już dziś zapraszamy do aktywnego uczestnictwa we wszystkich planowanych wydarzeniach oraz odwiedzania naszej strony internetowej www.rozwoj.edustacja.pl/lodzkie, na której regularnie umieszczane będą najważniejsze aktualności.

Dodatkową atrakcją projektu "Rozwój kwalifikacji przez całe życie - kampania informacyjna" będzie możliwość wzięcia udziału w konkursie na najlepszą placówkę kształcenia ustawicznego w regionie, gdzie do wygrania będą atrakcyjne nagrody, które z pewnością przyczynią się do podniesienia jakości nauczania w tychże ośrodkach kształcenia.

Serdecznie zapraszamy!
Edustacja.pl


Data publikacji: 2010-03-09
Strony: 1

"Wyrównaj poziom" czyli kursy dla nowych studentów SGGW, System edukacji nie nadąża za wymaganiami rynku., Wypalenie zawodowe - czym jest i jak jemu przeciwdziałać?, Studia w dobrym kierunku, Komunikacja interpersonalna, skuteczny przekaz informacji,