Mamy 9711 aktualnych szkoleń oraz 5229 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Projektowanie (elearningu) ma sens

"Życie utrzymuje się i rozpada, zużywa, psuje i przepracowuje. Tworzy nowe konfiguracje bytów i obiektów przez codzienne praktyki: zawsze inne i te same jednocześnie..."[1], a projektowanie to jego rzeczywista i doceniona wartość.

W dzisiejszym świecie szybkich rozwiązań, metodologii agile, programowania ekstremalnego i rapid e-learningu możliwość projektowania i "marnowania czasu" na projektowanie, kreślenie setek pomysłów i twórczą destrukcję pomiędzy członkami zespołów, wydaje się być zajęciem dla szczęściarzy, albo hobbystów.

Tymczasem jednak, projektowanie w kontekście interakcji, a w szczególności projektowanie szkoleń online jest niezmiernie ważne i wbrew pozorom, przy właściwym podejściu, nie wpływa na wzrost kosztów.

Na początku rozważmy obecną sytuację, w której ogromna ilość firm wdraża szkolenia online. Odpowiedzialni za to ludzie są już świadomi jaka wiedza jest krytyczna dla ich organizacji i jaki model realizacji szkoleń przyjąć. Pozostaje jednak kwestia dostarczenia treści, gdyż pomiędzy świadomą strategią, a wdrożonym rozwiązaniem bardzo często rozciąga się przepaść związana z tworzeniem medium - uczynienie informacji o dużym znaczeniu strategicznym dostępną dla właściwych osób we właściwym czasie, a przecież tak reklamowany i sprzedawany jest e-learning, jest niełatwe...

Więcej na http://elearning-20.blogspot.comData publikacji: 2010-10-25
Strony: 1

Polacy w pracy nie żartują, Stypendium szkoleniowe z UE pozbawia bezrobotnego zasiłku, Rusza kolejna edycja Uniwersytetu Otwartego UW, Czy już w 2012 roku nastąpi koniec świata rynku szkoleń dofinansowywanych?, Spotkali się entuzjaści edukacji ,