Mamy 9330 aktualnych szkoleń oraz 5250 firm szkoleniowych. Dziś dodano 3 szkoleń.

Przedsiębiorczość online

Przedsiębiorczość online

Jak prowadzić uczniowskie projekty dotyczące przedsiębiorczości? W jaki sposób rozmawiać z gimnazjalistami o ekonomii? Jak tworzyć z uczniami budżety szkolnych przedsięwzięć? Dowiedzą się tego warszawscy nauczyciele WOS, którzy wezmą udział w bezpłatnym, e-learningowym szkoleniu „Młodzi Przedsiębiorczy w stolicy".

W trakcie trwania kursu, złożonego z czterech modułów, uczestniczący w kursie nauczyciele dowiedzą się, w jaki sposób pracować z uczniami przy realizacji następujących tematów:

  • zarządzanie zasobami (w tym finansowymi),
  • opracowywanie budżetów,
  • racjonalne decyzje ekonomiczne w życiu codziennym,
  • funkcjonowanie małego przedsiębiorstwa w warunkach gospodarki rynkowej,
  • rozwiązywanie wybranych problemów ekonomicznych ważnych dla młodych i całej społeczności lokalnej.


Do dyspozycji kursantów jest także forum, na którym nauczyciele mogą wymieniać się informacjami, wskazówkami i pytaniami związanymi z realizacją poszczególnych zadań ze swoimi uczniami. Tematy realizowane podczas kursu weszły w skład nowej podstawy programowej z zakresu WOS dla gimnazjów.

Celem programu jest uświadomienie uczniom, że ekonomia wcale nie jest trudna, a zrozumienie zasad funkcjonowania gospodarki rynkowej pomaga w codziennym życiu. Od nastawienia samych nauczycieli zależy, czy młodzi staną się przedsiębiorczy - mówi Małgorzata Kazubska, koordynatorka programu.

Kurs towarzyszy programowi „Młodzi Przedsiębiorczy w stolicy" finansowanego z Biura Edukacji m.st. Warszawy. Więcej na temat kursu przeczytacie na stronie: http://www.ceo.org.pl

Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko przyjmowane są pod adresem e-mail: malgorzata.kazubska@ceo.org.pl

Nie zwlekajcie - na kursie pozostały ostatnie wolne miejsca.

źródło: PR


Data publikacji: 2009-11-05
Strony: 1

Studencie, czas znaleźć pierwszą pracę, Uniwersytet Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej w kolejnym roku akademickim, Być pewną siebie nie tylko 8 marca, Uczniowie z Mazowsza mogą starać się o stypendia unijne, Receptura skutecznego działania,