Mamy 9186 aktualnych szkoleń oraz 5268 firm szkoleniowych. Dziś dodano 1 szkoleń.

Przyszłość e-learningu szkolnego

Powiększające się stale zasoby edukacyjne dostępne w sieci, coraz lepsza infrastruktura komputerowa, powszechność urządzeń łączących się z internetem i coraz lepszy dostęp do sieci, sprawiają, że coraz częściej w krajach zachodnich e-learning zaczyna być wykorzystywany również w nauczaniu szkolnym - i w szkołach podstawowych i średnich.

Jak wynika z nowego raportu „K-12 Online Learning", przygotowanego przez The Sloan Consortium (Sloan-C) na podstawie badań wśród uczniów 800 amerykańskich szkół podstawowych i średnich (K-12) w roku szkolnym 2007/2008, największe korzyści z tej formy edukacji odnoszą szkoły położone na terenach wiejskich.

Edukacja na odległość dla uczniów tych szkół jest często - jak określili autorzy badania - „linią życia", dzięki której mogą oni mieć kontakt ze światem i mogą się skutecznie uczyć.

Z raportu wynika, że „blended learning" czyli nauczanie mieszane, łączące naukę w klasie szkolnej i e-learning, będzie najbardziej popularną metodą uczenia się w przyszłości. Aż 75% szkół biorących udział w badaniu miało co najmniej 1 ucznia zapisanego na kursy elearning lub blended learning. Jak wynika z danych, łącznie w Stanach Zjednoczonych korzysta z tej formy edukacji już 1 milion uczniów i zdecydowana większość badanych spodziewa się, że że liczba uczniów korzystających z tej formy nauki będzie w dalszym ciągu rosła...

Więcej na Edunews.plData publikacji: 2009-04-21
Strony: 1

Otwierajmy zasoby edukacyjne , Młodzież kontra Internet - raport z badania., WSKiZ uruchamia bezpłatną ofertę kursów e-learningowych, Lublin czeka na pasjonatów nauki., W styczniu otwarcie interaktywnej wystawy edukacyjnej,