Mamy 9543 aktualnych szkoleń oraz 5249 firm szkoleniowych. Dziś dodano 25 szkoleń.

Psychologia szefa - szef to zawód

Jak motywować podwładnych, uczyć ich odpowiedzialności? Jak chronić czas, nerwy i interesy szefa? Jak wiązać dobrych pracowników z firmą?

Ta książka nie jest teoretycznym ględzeniem ani zbiorem pouczeń i przechwałek. Daje możliwość głębszej refleksji, ale jednocześnie pokazuje, jak można konkretnie działać, aby chronić specyficzne dla każdego szefa interesy i wartości.

Psychologia szefa pomaga zrozumieć i zastosować zapomniane mechanizmy psychologiczne, z uwzględnieniem specyfiki polskich szefów i polskich podwładnych. Ta książka zawiera wiele konkretnych narzędzi, sposobów i bezpiecznych algorytmów działania, które pozwalają skutecznie i mądrze rozwiązywać najtrudniejsze sytuacje w relacji z podwładnymi.

Jeśli uznasz, że szef to zawód - możesz doskonalić swoje umiejętności menedżerskie, niezależnie od wieku, branży i doświadczeń.

Drugie wydanie tej książki zostało poszerzone o suplement, który odnosi się do aktualnego problemu większości szefów w Polsce: "Jak wiązać dobrego pracownika z firmą i budować jego prawdziwą lojalność?". Autorzy proponują rewolucyjne dla wielu decydentów pomysły i otwierają nową perspektywę w obszarze motywowania pracowników. A jeśli to nie wy starczy - sprawdź, jak stanowczo można targować się z odchodzącym podwładnym.

 

Autorzy: Jerzy Gut, Wojciech Haman
Rok wydania: 2008
Wydanie II rozszerzone
Wydawca: Helion S.A. i Grupa Szkoleniowa Kontrakt-OSH

 

Recenzje:
"Standardy szefowskie W. Hamana i J. Guta to doskonała baza dla wszystkich menedżerów - zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę na stanowisku szefa, jak też dla "dojrzałych wyjadaczy". Każdy szef w swojej karierze spotkał się z sytuacjami wybitnie stresogennymi, w których tylko proste i sprawdzone kroki mogą pomóc w osiągnięciu zamierzonego efektu. W tej książce znalazłem potrzebne standardy i stosuję je z powodzeniem w codziennej pracy szefowskiej."
Andrzej Popkowski Vice President, Business Area Europe East, Novo Nordisk

"To polska ewangelia mądrego szefa. Bez naukowego zadęcia Gut z Hamanem odpowiadają, jak sobie radzić w roli szefa. Nie mądrzą się, piszą normalnym językiem. Ich recepty są często oczywiste. Ale im bardziej oczywiste, tym trudniej o nich pamiętać. Warto."
Stanisław Turnau Dyrektor Segmentu Prasa Codzienna i Internet. Agora SA

Link: http://www.kontraktosh.pl/ksi-ki/5.php

źródło: PR

Data publikacji: 2009-03-13
Strony: 1

Skorzystaj z bezpłatnego kursu online „Reklama w e-biznesie”, Tylko 30 proc. uczelni korzysta z funduszy UE, Taniec – studia nie dla każdego, Otwierajmy zasoby edukacyjne , Zrób to dla siebie – czyli o poczuciu własnej wartości,