Mamy 9635 aktualnych szkoleń oraz 5219 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

"Rzeczpospolita": Uczelniom łatwiej będzie uczyć w sieci

Uczelnie będą mogły kształcić przez Internet praktycznie bez żadnych limitów. Jest już gotowy projekt rozporządzenia w sprawie e-learningu - czeka na podpis ministra - informuje "Rzeczpospolita".

"Mniej formalizmu na pewno skłoni wielu młodych ludzi przebywających za granicą do zainteresowania się kształceniem w Polsce" - mówi Agnieszka Łądkowska, która mieszkając w Niemczech i Singapurze, skończyła studia magisterskie na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym (PUW).

Zmiany wcale nie oznaczają, że student nigdy nie pojawi się na uczelni. W projekcie zaznaczono, że kształcenie praktyczne, zajęcia laboratoryjne, terenowe i warsztatowe powinny się odbywać w warunkach rzeczywistych. Potrzymano też obowiązek przeprowadzania konsultacji, zaliczeń i egzaminów w siedzibie uczelni.

Nie wszyscy uważają to za dobry pomysł. "Zmuszanie studentów do przyjazdu na egzaminy może ich skutecznie zniechęcić do nauki" - uważa Marcin Dąbrowski, prezes Stowarzyszenia E-learningu Akademickiego. Studia online oferuje ok. 20 z prawie 400 uczelni. Zwykle są one tańsze od tradycyjnych.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

 


Data publikacji: 2011-08-17
Strony: 1

"Euro na edukację" ruszyło w styczniu - wywiad z koordynatorem ogólnopolskiego projektu edukacyjnego., III Akademickie Targi Pracy JOBBING , 5 listopada wielkie otwarcie Centrum Nauki Kopernik , MEN: zawarto umowy na 28 proc. środków UE na projekty edukacyjne, Polska szkoła 2030 ,