Mamy 9204 aktualnych szkoleń oraz 5269 firm szkoleniowych. Dziś dodano 3 szkoleń.

Spotkali się entuzjaści edukacji

Ponad dwa tysiące osób z całej Polski, ponad pięćdziesięciu prelegentów w siedmiu grupach tematycznych, spotkało się 5 i 6 czerwca na I Kongresie Polskiej Edukacji zorganizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych.Uroczystego otwarcia dokonali Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego i Katarzyna Hall, Minister Edukacji Narodowej.

„Jesteśmy w połowie drogi od sztywnego systemu edukacji, nieadekwatnego wobec wymagań współczesnego świata, do elastycznego i dynamicznego, który staje się siłą napędową potrzebnych przemian. Dlatego uważamy, że czas najwyższy, by szeroko dyskutować nad wyzwaniami stojącymi przed edukacją w perspektywie najbliższych dwudziestu lat. Widzimy potrzebę debaty ponad podziałami, która bierze pod uwagę znaczenie edukacji w strategii rozwoju kraju i opiera się na zbadanych faktach" - mówi prof. Michał Federowicz, dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych.

Więcej na: Edunews.pl


Data publikacji: 2011-06-06
Strony: 1

Edukacja służąca człowiekowi , Darmowe studia podyplomowe? Zapłaci za ciebie Unia Europejska, Stymulacja mózgy, czyli dlaczego telewizja wyparła książki?, Most Wanted zaprasza na V Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy, Sklep internetowy jako szansa na sukces (szkolenie online),