System Informacji Prawnej LEX w wersji on-line
Mamy 9891 aktualnych szkoleń oraz 5246 firm szkoleniowych. Dziś dodano 2 szkoleń.

System Informacji Prawnej LEX w wersji on-line

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska wprowadza na rynek wersję beta produktu LEX Mobile, czyli System Informacji Prawnej LEX w wersji on-line, dzięki której studenci prawa będą mogli korzystać z programu przez telefon komórkowy.

SIP LEX w wersji mobile będzie aktualizowany codziennie. Nowy produkt umożliwi szybki i łatwy sposób dostęp do szerokiej bazy dokumentów, takich jak: akty prawne, orzecznictwa sądowe, a także informacji o publikacjach prawniczych.

W bazie programu znajduje się ponad 48 tys. tekstów aktów prawnych, w których skład wchodzą akty prawne opublikowane w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim. Ponadto, mieści się tu około 3,7 tys. projektów ustaw (metryki), a także 265 aktów prawa korporacyjnego. Studenci prawa mogą przejrzeć zarówno teksty aktów wydanych po 1 stycznia 1990 roku, jak i specjalny zbiór kodeksów prawnych. Użytkownicy do swojej dyspozycji mają również 160 tys. orzeczeń, ponad 4 tys. wzorów pism oraz aneks zawierający podstawowe informacje o cenach, stawkach, zestawieniach itp. Program zawiera również kategorię „Nowości", w której można podejrzeć informacje o wchodzących, bądź zmienianych aktach prawnych, szkoleniach, oraz „ważne terminy", o których przyszły prawnik powinien pamiętać.

Znalezienie niezbędnych dokumentów nie będzie stanowiło problemu dzięki użyciu wyszukiwarki pełnotekstowej lub wpisaniu identyfikatora dokumentu. Komfort korzystania z programu zwiększa możliwość wyświetlenia spisu treści, całego tekstu lub tylko jego fragmentu. Innymi pomocnymi narzędziami w wyszukiwaniu niezbędnych aktów są także: listy wersji czasowych aktu prawnego i zmian w jednostce redakcyjnej oraz nawigacja po tekście. Dodatkowo wszystkie wersje czasowe dokumentów, w tym ich obowiązywanie, oznaczono specjalnymi kolorami na listach wynikowych i w treści. Możliwy jest również podgląd zmian w przepisach, czyli tzw. zielone teksty.

Produkt w wersji beta został przygotowany do użycia w głównie przeglądarkach Opera Mini oraz Safari Mobile. Do aplikacji można dostać się wpisując adres dostępowy: www.m.lex.pl lub m.lex.pl. Logowanie do LEX Mobile odbywa się poprzez wpisanie 16-cyfrowego kodu, który wysyłany jest wraz z kartą dla programu LEX dla Studenta.

Opis produktu można znaleźć na stronie:
http://student.lex.pl/logowanie-lex-dla-studenta

źródło: PR


Data publikacji: 2010-01-14
Strony: 1

Szkoły dostrzegają potrzeby dorosłych wracających do nauki, NEETs – młodzież, która robi „nic”, Kariera profesjonalisty, Szkolenia: Dotacja z UE tylko za wkład własny, Z e-learningu korzysta coraz więcej firm,