Mamy 9232 aktualnych szkoleń oraz 5250 firm szkoleniowych. Dziś dodano 5 szkoleń.

Szkoła raczej bez prac domowych

Tuż przed Nowym Rokiem zakończyliśmy naszą sondę o zadawaniu pracy domowej. Była ona następstwem artykułu, który ukazał się w Edunews.pl po upublicznieniu propozycji Prezydenta Francji o zniesieniu prac domowych we francuskich szkołach. Zobaczmy, jak skomentowaliśmy pomysł w naszych polskich realiach.

Najwięcej zwolenników ma jednak pomysł rezygnacji z zadawania prac domowych – edukacja powinna mieć miejsce w szkole i to wystarczy (29,3% głosów).
To być może wyraz tego, że uczniowie i tak mają wiele do zgłębienia wskutek napuchniętej podstawy programowej i dokładanie im edukacji jeszcze w domu nie jest dobrym pomysłem (szczególnie jeśli mają jeszcze inne zajęcia).

Drugim najpopularniejszym głosem było pozostawienie swobody decyzji (autonomii) nauczycielowi – niech on/a decyduje, czy zadać pracę domową, jaką, w jakiej formie itp. Takie rozwiązanie poparło 25,8% głosujących. To na pewno dobre podejście w edukacji, aby o tym, co trzeba zrobić, jak, po co, jakimi narzędziami itd. decydował ten, kto odpowiada za nauczanie.
Byleby o tym pamiętali także urzędnicy oświatowi...

więcej na http://www.edunews.pl/


Data publikacji: 2013-01-02
Strony: 1

Euro 2012 - wolontariat sposobem na zdobycie doświadczenia zawodowego!, Polskie uniwersytety to światowa prowincja, Angielski w biznesie, czy warto znać?, III Otwarta Konferencja Lean - notatka prasowa podsumowująca, Tusk: edukacja wyższa musi iść w parze z biznesem,