Mamy 9544 aktualnych szkoleń oraz 5247 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Szkoła ucząca się. Łączenie dowodów i wyników badań z motywacją

"Przeglądając tysiące badań doszliśmy do wniosku, że sprawdzone strategie nauczania działają w różnych szkołach, społeczeństwach, kulturach, na różnych lekcjach z różnymi uczniami. Działają zawsze i mają znaczenie" - uważa prof. Tom Corcoran z Teachers College Columbia University w Nowym Jorku. "Nauczyciele powinni wprowadzać je w swoich klasach i stosować konsekwentnie."

Profesorowie Tom Corcoran i Bill Stroud skupiają się na najlepszych metodach nauczania, których skuteczność została potwierdzona dowodami naukowymi.

„Innowacje w edukacji często oparte są na gustach, a nie na dowodach. I to się musi zmienić" - mówi prof. Tom Corcoran. „Na uczniach w edukacji można testować wszystko, nie ma praw, które to ograniczają. A rolą rządu powinno być wspieranie badań, które pozwolą oprzec programy nauczania na sprawdzonych metodach."

Więcej na Edunews.pl


Data publikacji: 2011-08-16
Strony: 1

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie otwiera Uniwersytet Trzeciego Wieku, Po co edukacja rozwijająca kluczowe kompetencji? , Komunikacja interpersonalna, skuteczny przekaz informacji, Negocjacje – technika dążenia do sukcesu, Młodzi wykształceni i bezrobotni,