Mamy 9192 aktualnych szkoleń oraz 5268 firm szkoleniowych. Dziś dodano 1 szkoleń.

Taniec – studia nie dla każdego

Marzy Ci się życie wzorowane na najpopularniejszych filmach ostatnich lat - Step up, Honey czy Wytańczyć marzenia? Kochasz taniec i chciałbyś się zająć nim na poważnie, jednak nie słyszałeś o odpowiedniku The Juilliard School w Polsce? Dajemy receptę: taniec, studia dla ciebie.

Studia, kierunek taniec, są idealne dla osób, którzy żyją w świecie pląsów i bitów. Pasjonują się choreografią, pedagogiką samą sztuką tańca. Dla wszystkich, którzy chcą swoją przyszłość związać z największą pasją i wzbogacić się nie tylko o profesjonalną wiedzę praktyczną, ale również teoretyczną.

Taniec to kierunek z grupy artystycznych. Studia te pozwalają na indywidualną kreacją i tworzenie własnej wizji. Jednak, aby uczyć się tańca pod okiem profesjonalistów, trzeba mieć solidną podstawę. Dla jednych będą to godziny ćwiczeń i starań a u innych niesamowity talent. Połączenie obu przynosi największe efekty.

Studia pierwszego stopnia trwają nie krócej niż 6 semestrów. Liczba godzin zajęć nie powinna być mniejsza niż 1800 natomiast liczba punktów ECTS (European Credit Transfer System) nie powinna być mniejsza niż 180. Zajęcia praktyczne stanowią integralny element procesu kształcenia.

Aby dostać się na taniec:

Rekrutacja na kierunek „taniec" zależy od uczelni oraz trybu studiów. Aby uczyć się na studiach, nieuniknione jest posiadanie świadectwa dojrzałości. Nie ma jednak podane, jakie przedmioty są ważniejsze na świadectwie. Na pewno większe szanse mają jednak osoby, które na dyplomie pochwalą się „historią tańca" czy „historią sztuki". W kolejnym etapie jest nieunikniony i obowiązkowy egzamin praktyczny, który w większości przypadków zaważa nad przyjęciem na studia. Podczas tego egzaminy sprawdzana jest sprawność fizyczna, zdrowie, umuzykalnienie, badanie słuchu, poczucia rytmu itp. Czasem zdarzy się, że z egzaminu praktycznego zwolnieni będą przyszli studenci, którzy odnieśli już sukces w pracy zawodowej np. wygrali prestiżowe zawody w tańcu. Dodatkowo, aby zostać tancerzem mogą starać się osoby, które przez co najmniej rok mogą udokumentować pracę w zawodzie tancerza np. w zespole, placówce, teatrze lub są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów tanecznych.

Taniec, studia:

Dostając się na studia z tańca będziesz uczył się zarówno praktycznego wykonywania tego zawodu, jak i wiedzy teoretycznej - taniec, jako zagadnienie społeczne i socjologiczne, anatomia i biomechanika ludzkiego ciała, wiedza o sztuce, muzyce, teatrze i literaturze. Podczas zajęć kierunkowych profesorowie pokażą Ci jak stosować wiedzę w praktyce m.in. pokażą jak stosować się do zasad tańca akademickiego, klasycznego i neoklasycznego, wykonywania najbardziej reprezentatywnych tańców poszczególnych epok historycznych w tym tańców innych narodów, wykonywania ewolucji tanecznych we współpracy z partnerem/partnerką lub większą liczbą wykonawców.

Absolwent kierunku taniec:

Jeśli zakończy się studia z satysfakcjonującą oceną końcową, można pracować w kilku ciekawych zawodach tj. badacz, publicysta czy dziennikarz z obszaru tańca, choreograf czy kierownik zespołów tanecznych i baletowych, profesjonalny tancerz, osoba zarządzająca ośrodkami kulturalno-oświatowymi czy nauczyciel tańca (po zdobyciu kwalifikacji pedagogicznych).

Taniec można studiować na kilku polskich uczelniach:

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. A. Silesiusa w Wałbrzychu
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca
Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie
Wyższa Szkoła Umiejętności im. S. Staszica w Kielcach

Źródło: KluczDoKariery.pl


Data publikacji: 2011-11-14
Strony: 1

Kapitał społeczny w edukacji , NIK: szkoły dla dorosłych uczą przyszłych bezrobotnych, NEETs – młodzież, która robi „nic”, "Samorządowy Lider Edukacji" – I etap zakończony, Potrzeby pracodawców i systemy zapewniania jakości w edukacji / szkoleniach w Wielkiej Brytanii,