Mamy 8575 aktualnych szkoleń oraz 5280 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Unia sfinansuje komputery w szkołach

Gminy będą mogły za dotacje kupować komputery i opłacać dostęp do internetu dla szkół. Wszystko dzięki pieniądzom na walkę z wykluczeniem cyfrowym.

Z funduszy UE na poszerzenie dostępu do Internetu dla osób ubogich mamy prawie 310 mln euro (ok. 1,4 mld zł). Problem w tym, że dotychczas mało kto był zainteresowany tego typu dotacjami. W wyniku dwóch dotychczasowych konkursów udało się podpisać umowy raptem z 21 gminami, które za unijne granty mogą kupować komputery i opłacać rachunki za Internet dla biednych. Wartość tych umów to 14 mln zł.

By zwiększyć zainteresowanie tymi funduszami (inaczej groziłoby nam, że pieniądze się zmarnują), Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wpadło na zbawienny pomysł - w zasadniczy sposób zmieniło zasady konkursu, który zacznie się już 13 lipca. Komputery i dostęp do sieci gminy będą mogły kupować także dla szkół, bibliotek, domów kultury, rodzin zastępczych, ośrodków opieki społecznej itp.

Czytaj więcej...

 


Data publikacji: 2009-07-07
Strony: 1

"Samorządowy Lider Edukacji" – I etap zakończony, Szkoła raczej bez prac domowych, 100 mln zł środków unijnych na inwestycje łódzkich uczelni artystycznych, 8 strategii efektywnego uczenia (się), CBOS: Polacy nie są zadowoleni ze swojego wykształcenia,