Mamy 9337 aktualnych szkoleń oraz 5255 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Usuńmy bariery w rozwoju cyfrowej edukacji

Liczba entuzjastów szerszego wykorzystania technologii w edukacji będzie rosła, ponieważ postęp technologiczny będzie wymuszał zmiany w świadomości i praktyce edukacyjnej w różnych wymiarach. Ale stary system edukacji nie ewoluuje tak szybko, jak zmienia się technologia. I tak ujawniają się bariery, z którymi nowoczesna szkoła musi sobie poradzić.

Tych barier w szerszym wykorzystaniu technologii edukacyjnych w szkole jest wciąż dużo, za dużo, aby można było patrzeć optymistycznie w przyszłość i oczekiwać, iż system edukacji dostosuje się do nowych warunków cywilizacyjnych. Nic podobnego - pewnie wiele osób przytoczy zaraz przykłady ze swojego obszaru - że mimo zmian, wciąż trzeba wykonywać czynności starym sposobem i mniej efektywnie. Przykładem tego jest choćby e-dziennik lekcyjny, gdzie nauczycielom nakazuje się wciąż prowadzić tradycyjny dziennik w postaci książkowej, mimo iż ich szkoła korzysta z systemu elektronicznego dziennika, znacznie wygodniejszego i pojemniejszego jeśli chodzi o przechowywane informacje i funkcje, które może pełnić. Pewnie można podać więcej przykładów.

Więcej na: Edunews.pl

 


Data publikacji: 2011-03-03
Strony: 1

Dla rozwoju Polski najważniejsza jest edukacja, Letnia Szkoła Przedsiębiorczości – młodzi przedsiębiorczy na wakacjach, Ruszaj na staż lub praktykę, O kreacji, manipulacji i potrzebie edukacji medialnej , Pomysły nauczycieli na poprawę edukacji ,