Mamy 9326 aktualnych szkoleń oraz 5255 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Warszawski Piknik Naukowy

Największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę - 14. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 12 czerwca w Warszawie.

W tym roku organizatorzy zapraszają w nowe miejsce - na Powiśle, do Parku Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza (dawniej Centralny Park Kultury). Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem "Wielki MikroŚwiat".

"Dokładnie 50 lat temu Richard Feynman, jeden z najwybitniejszych fizyków XX wieku, opublikował słynny wykład +There is Plenty of Room at the Bottom+ ("Tam na dole jest wiele miejsca"), którego następstwem były narodziny nanotechnologii" - przypomina Anita Celarska z Polskiego Radia.

"Bez odkrycia Konrada Roentgena nie zajrzelibyśmy w głąb naszego organizmu, a mrówcza praca i talent Rosalind Franklin nie dałaby Francisowi Crickowi i Jamesowi Watsonowi szans zrozumienia jak zbudowany jest DNA. Bez znajomości mikroświata, a w tym chemii, wysiłki Pinin Brambilla Barcilon nie uratowałyby Ostatniej Wieczerzy Leonarda w mediolańskiej Santa Maria della Grazie" - mówi prof. Łukasz Turski, pomysłodawca tegorocznego hasła.

Wszyscy zainteresowani udziałem w Pikniku Naukowym będą mogli skorzystać ze specjalnej piknikowej linii autobusowej, która będzie kursować między Centrum a Parkiem. Relacje z przebiegu Pikniku będą nadawane na antenach radiowej Jedynki, Dwójki, Trójki oraz Polskiego Radia Euro.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej. Jak przypomina Celarska, jej celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez ciekawe eksperymenty i doświadczenia, zarówno proste, związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowsze dokonania współczesnych uczonych.

"Piknik Naukowy wzbudził duże zainteresowanie Unii Europejskiej - został wyróżniony przez Komisję Europejską jako wzorcowy europejski projekt obszaru +Nauka i społeczeństwo+"- przypomina przedstawicielka Polskiego Radia.

Impreza odbędzie się w godzinach 11.00-20.00. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.pikniknaukowy.pl

źródło: Serwis PAP Nauka w Polsce
www.naukawpolsce.pap.pl


Data publikacji: 2010-04-12
Strony: 1

Trudny Człowiek. Trudny Klient. Część I, Nauka i praca , Klient nasz Pan, czyli jak się nauczyć profesjonalnej obsługi, Bezrobocie w Polsce – czy warto studiować?, Konferencja w Poznaniu. „Innowacyjne zarządzanie w oświacie. Poczucie własnej wartości”,