Mamy 9075 aktualnych szkoleń oraz 5273 firm szkoleniowych. Dziś dodano 2 szkoleń.

Wiedza zaklęta w słuchawkach, czyli podcasty na lekcjach

Nauczyciele na całym świecie wykorzystują podcasting, by łączyć swoich uczniów z ich najbliższym otoczeniem oraz z odległymi zakątkami globu. Tym samym projekty szkolne odbywają się w rzeczywistym kontekście i przy szerokiej publice. Uczniowie nabierają umiejętności technicznych i kształcą swą niezależność. Dlaczego w Polsce tak mało je wykorzystujemy w edukacji?

Jak to działa?

Podcasty to pliki audio w formacie .mp3. Nazwę spopularyzował pewien dziennikarz - Ben Hammersley, który użył tego terminu po raz pierwszy w 2004 r. Termin wziął się z połączenia słów IPod (odtwarzacz muzyczny firmy Apple) oraz broadcast (z ang. transmisja, przekaz). Użytkownicy mogą publikować podcasty (nagrania) w sieci oraz subskrybować je z zastosowaniem technologii RSS. Mogą mieć one szerokie zastosowanie do celów edukacyjnych. Podcasty w ciągu ostatnich pięciu lat stały się bardzo popularną formą aktywności uczniowskiej. Najlepiej świadczą o tym zasoby ITunes, gdzie znajdują się nagrania z setek szkół oraz uczelni wyższych z całego świata. To już nie tylko zwykłe nagrania czytanych książek czy opracowań. Dziś podcasty są często o wiele bardziej kreatywnymi i ambitnymi zespołowymi wyczynami uczniów.

Więcej na: Edunews.pl


Data publikacji: 2011-05-12
Strony: 1

Targi Edukacyjne dla Dorosłych na MTP, Trzy rodzaje edukacji , 5 listopada wielkie otwarcie Centrum Nauki Kopernik , Nie umiesz odmawiać? Naucz się jak być asertywnym!, Nawet najlepszy dyplom to za mało ,