Mamy 9176 aktualnych szkoleń oraz 5268 firm szkoleniowych. Dziś dodano 0 szkoleń.

Wiki w edukacji

Bycie użytkownikiem Internetu nie oznacza jedynie biernego śledzenia informacji. Od chwili, kiedy pojawiły się strony wiki, każdy w sieci może być autorem, nawet bez znajomości języka programowania. Tak narodził się nowy trend polegający na rozwoju serwisów internetowych zapełnianych treścią przez samych internautów. Kryją one w sobie olbrzymi potencjał edukacyjny.

Wiki wiki czyli bardzo szybko
Mówiąc najprościej - wiki to strona internetowa, którą można tworzyć, edytować i zmieniać za pomocą przeglądarki internetowej. Jej wielką zaletą jest to, iż może ją współtworzyć kilku użytkowników w tym samym czasie, przez co staje się doskonałą platformą komunikacyjną i synergetyczną, wykorzystywaną z powodzeniem w biznesie. Nazwa pochodzi od hawajskiego zwrotu „wiki wiki", oznaczającego „bardzo szybko". Autorem pojęcia, jak i samej koncepcji, jest Ward Cunningham.

Najpopularniejszymi serwisami internetowej społeczności są obecnie Facebook, YouTube czy różnego rodzaju blogi, a w Polsce na przykład Nk.pl - ich wspólną cechą jest łatwość rejestracji i obsługi, możliwość publikowania tekstów, zdjęć, filmów, linków oraz oczywiście dostęp do osób czy zasobów z całego świata. Ale one zazwyczaj mają swoich właścicieli, którzy czerpią zyski z istnienia i rozwoju tych serwisów. Serwisy budowane w oparciu o wiki pozwalają tworzyć zasoby internetowe, które nie należą do jednej osoby czy firmy, tylko do wszystkich, którzy ją współtworzą, do całej społeczności.

Więcej na: Edunews.pl

 


Data publikacji: 2011-03-22
Strony: 1

Edukacja nastawiona na rozwój gospodarczy, Spotkali się entuzjaści edukacji , Genchi Genbutsu, jako dzwignia w profesji dobrego sprzedawcy, Jak realizować marzenia?, Firmy chcą mniej płacić do Funduszu Pracy, a pieniądze przeznaczyć na szkolenia,