Mamy 9840 aktualnych szkoleń oraz 5245 firm szkoleniowych. Dziś dodano 33 szkoleń.

Wirtualne korepetycje z matematyki

Niemal 6 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych ma szansę wziąć udział w bezpłatnym internetowym kursie wyrównawczym "Matematyka Reaktywacja". Jego organizatorem jest Politechnika Wrocławska. Dla szkół, które zgłoszą się do kursu jako pierwsze, przewidziano nagrody.

"Matematyka Reaktywacja" to platforma e-learningowa oferująca kurs wyrównawczyz matematyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Udział w kursie jest w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej. Pomysłodawcami i autorami projektu są pracownicy Politechniki Wrocławskiej.

Nabór do programu "Matematyka-Reaktywacja" rozpoczął się w kwietniu, a kurs rozpocznie się we wrześniu tego roku. Pilotażową grupę stanowi blisko 6 tysięcy uczniów z całej Polski. Będą oni korzystać z programu przez cały okres nauki w szkole. W przyszłym roku do projektu zostanie przyjętych kolejne 6 tysięcy uczniów.

Program "Matematyka Reaktywacja" jest wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III "Wysoka jakość systemu oświaty", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 szkół, które jako pierwsze, do 26 maja do godz. 12.00, zadeklarują udział w projekcie co najmniej 60 uczniów, mają szansę otrzymać bezpłatne zaproszenie na III Zjazd Akademii Zarządzania "Dyrektora Szkoły" 2009/2010. Nagrody są ufundowane przez Instytut Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej oraz miesięcznik "Dyrektor Szkoły"

Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne na stronie internetowej: www.matematyka-reaktywacja.pl. LT

źródło: Seriws PAP Nauka w Polsce
www.naukawpolsce.pap.pl


Data publikacji: 2010-05-26
Strony: 1

„Erasmus dla wszystkich” zastąpi siedem dotychczasowych programów , Kluczowe cechy nauczania w oparciu o kompetencje, Języki biletem do przyszłości, Rodzinne uczenie się , Czego oczekuje polski student? ,